Adana - ERZURUM Uçak Seferi

11 Şubat 2016Adana Şakirpaşa havalimanından Erzurum havalimanına uçak bileti

Adana Şakirpaşa havalimanı: Liman’ın tarihi vardır ve yine de modern bir havalimanı konumundadır. Yüzeyi asfalttır. İçerisin de her türlü ihtiyaca uygun bir hizmet bulunmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar sağlanmaktadır. 1. Atlasjet, 2. Germania Airlines, 3. Flynas, 4. Bora jet, 5. Anadolu jet, 6. Türk hava yolları, 7. Sun Express, 8. Pegasus, 9. Onur Air firmaları yer alarak hizmet vermektedir. Sadece 2008 de ve 2013 yılların da yıllık yolcu düşüşü yaşanmıştır. Bunlar haricin de hiçbir yıl da bir yolcu değişikliği yaşanmamıştır. Bunun için de özenle tavsiye edilen bir havalimanıdır. Ekstra hizmetler olmak üzere rent a car bayisi, Turizm danışma, yolcu bilgilendirme, Linker gibi hizmetler de yer almaktadır.

 

Adana: Türkiye de nerede ise sıcağın en baskın olduğu yerlerden biridir. 2014 de nüfusu 2.165.595 tekil kişidir ve nüfus artışı bu il de fazlalaşmaktadır. İl de 1. Krom, 2. Demir, 3. Manganez, 4. Kurşun, 5. Çinko madenleri çıkmaktadır. Bu yataklar Türkiye açısından da oldukça önemlidir. Kültürel ve ekonomik açıdan iyi bir kalkınması ve desteği vardır. Günümüzün sıkça duyulan isimlerinden olduğu kadar da il kodu 1’dir ve ilk ilimizdir. Bu nedenle tarihi çok eskidir ve bunu tedayları ile birlikte sitemiz de bulabilirsiniz. Okuyarak daha çok gezilecek yeri olduğunu bilebilirsiniz. Şimdilik bu bilgilerin yeterli olduğunu düşünmekteyiz.

 

Erzurum havalimanı: (IATA, ERZ, ICAO: LTCE), sivil kategorili bir limandır. Erzurum merkez ile Aziziye sınırları içerisin de yer almaktadır. Devlet hava meydanları işletmesi tarafından işletilmektedir. İlk zamanlar askeri amaçlı kullanım taşınmaktadır ve 1966 senesin de açılmıştır. 1993 senesin de Türkiye dışına da uçmaya başlayarak uluslararası bir nitelik kazanmıştır. Sun Express, Türk hava yolları ve Anadolu jet ( Türk hava yolları tarafından işletilmektedir) firmaları hizmet vermektedir. 2008 ve 2009 yılları haricin de yıllık yolcu miktarı hep artmıştır. 2005 senesin de ise yeni bir terminale sahip olarak modernlik kazanmıştır.

 

Erzurum: Diğer illere göre fazla ilçe sayısı vardır ve nüfusuna oran ile de ilçe sayısı fazladır. 2014 de nüfusu 779.448’dir ve ilçeleri ise: 1. Erzurum Merkez, 2. Aşkale, 3. Aziziye, 4. Çat, 5. Hınıs, 6. Horasan, 7. İspir, 8. Karaçoban, 9. Karayazı, 10. Köprüköy, 11. Narman, 12. Otlu, 13. Olur, 14. Palandöken, 15. Pasinler, 16. Pazaryolu, 17. Şenkaya, 18. Tekman, 19. Tortum, 20. Uzundere, 21. Yakutiye ilçeleri bulunmaktadır. İl, denizden  1900 m yüksektir. Ayrıca tarihin en eski yerleşim yerlerinden bir tanesidir. Kış turizmi bölge de ön de gelmektedir. Kışın çok doğal alanları  gözler görülmeye değerdir ve ormanlık alanları, yaylaları da her zaman ziyaret edilebilirdir.

 

Adana Şakirpaşa havalimanından Erzurum havalimanına uçak bileti alacağınız için şuan burada bulunmaktasınız ve en uygun biletleri de buradan bulmanız mümkündür. Çünkü burası biletkess.com adresi ve de herkese hizmet vermektedir. Siz de bundan günün her saati yararlanabilirsiniz. Erzurum—Adana arası ise: 805 km’dir. Otobüs ile ise: 11 saat 30 dakikadır. Uçakla gidiş için hemen biletkess.com üzerinden Adana—Erzurum uçak bileti seçebilirsiniz ve bu bilette popüler uçak bileti arasın da bulunuyor. Gidiş biletinizi alırken de aynı zamanda da geliş bileti satın alabilirsiniz.

Adana Şakirpaşa havalimanından Erzurum havalimanına uçak biletinizi biletkess.com 'dan ucuz ve güvenli olarak satın alıp havalimanına doğru yola çıkmanızı ve bu yolculuk esnasında hiç bir sorun yaşamamanızı en içten dileklerimizle ister ve emniyet kemerinizi bağlamayı unutmamanızı tafsiye ederiz. hayırlı yolculuklar dileriz.

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi