Isparta Süleyman Demirel havalimanı

08 Aralık 2015Isparta Süleyman Demirel havalimanı

Liman DHMİ tarafından işletilmektedir.

Rakımı (ODS) 2835 FT ve 964 metredir.

Isparta Süleyman Demirel havalimanı (IATA, ISE, ICAO: LTFC) 1997 yılın da hizmete girmiştir. Isparta ve Burdur il merkezi ile Keçirborlu, Dinar ilçe merkezlerinin olduğu yerlerin tam ortasın da kalmaktadır.

Isparta Süleyman Demirel havalimanı 5400 m2’lik iç ve dış hatların bulunduğu 600.000’lik yolcuyu yıllık kapasite ile almaktadır.

3000 x 45 metre boyların da 120 PNC mukavemet bir adet beton pist ve de beş uçak kapasiteli 220 x 11 ebadın da bulunmak üzere 120 PNC mukavemet beton apron bulunmaktadır. Genel anlam da Türk hava yolları uçak şirketi ağırlık göstermektedir. Yanı sıra da Anadolu jet hizmet vermektedir.

Ayrıca önümüzdeki 1—2 yıl için de Ankara havacılık okulu Isparta’ya taşınacak ve bu havalimanın da Türkiye’nin en büyük 3. Hangarı olduğundan pek çok uçağın onarımı burada yapılacaktır.

Havalimanın da bulunan uçak şirketleri:

  1. Anadolu jet: İstanbul Sabiha Gökçen
  2. Türk hava yolları: İstanbul Atatürk havalimanı

Olarak güncel bilgileri sizlere aktarmaktayız. Yanı sıra da diğer Isparta uçak bileti makalemizi yakından inceleyebilirsiniz. Tüm şehirlerin bilgilerini de bu site üzerin de görebilirsiniz.

Soracağınız tüm soruları bizler cevaplayacağımıza da emin olabilirsiniz. Sınırsız  hizmetin adresin de buluşup bu makalemizi olduğunuz için teşekkür ederiz. 

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi

Popüler Isparta Süleyman Demirel havalimanı Uçak Seferleri


Kayıtlı uçak seferi bulunmuyor.