Siirt Otobüs Biletleri

02 Eylül 2015Siirt Otobüs Bileti Al

Güney doğu Anadolu bölgesinde bulunan Siirt önemli konumlardan bir yerde bulunmaktadır. Coğrafi konumuna bakarsak Anadolu ve Mezopotanya un kesişmiş olduğu yerde bulunan Siirt, 1963 tarihinde Halet tarafından yönetilmekteydi. Halet ile beraber bir de R.J Braidwood tarafından da yönetilmekteydi. 2015 yılında vali olan Mustafa tutulmaz ile beraber yeni değişiklikler yapılarak Siirt değişime uğramıştır.Yüz ölçümüne bakıldığında 6.182 kilometre olan Siirt, turistlik bakımından da güzel bir yerdir. 2014 yılında yapılan bir nüfus sayımında Siirt’ te 318.366 kişi bulunuyordu çok kalabalık ve sakin bir yer Siirt turistler tarafından tercih edilen illerden birisidir. Nüfus sayımını dağıttığımızda Kırda 119.551 kişi Şehirlerde ise 198.815 kişi bulunuyordu. Buna göre hesaplama yapıldığında her km2  ‘ ye 48,50 kişi düşüyor.

Eğer sizlerde Siirt’i gezmek istiyorsanız, turistlik yerlerini görmek istiyorsanız www.biletkess.com web adresinden Siirt otobüs bileti, Siirt otobüs biletleri, Siirt uçak bileti temin edebilirsiniz. 1990 yıllarında Siirt’ in Batman ilçesine beşiri, Kozluk ve Kazon ilçeleri bağlatılarak şehir olmuştur. Sizlerde Siirt’ e gelerek Baykan, Eruh, Kurtalan, Pervari, Şirvan ve Tillo ilçelerini de ziyaret edebilir yemeklerini, örflerini, adetlerini inceleyebilirsiniz. Siirt seferlerini Lider Siirt Seyahat, Siirt Baykan Jet Turizm, Siirt Petrol, Best Van Turizm, Metro Turizm, Star Diyarbakır ve Van Gölü turizm Siirt otobüs firmalarından bilet atarak seferlerinizi yapabilirsiniz.

www.biletkess.com web adresinden bilet alarak buradaki otobüs firmalarından çok rahat bir şekilde bilet alımı yapabilirsiniz. Eğer otobüs ile değil de uçak ile gitmek istiyorsanız Siirt uçak bileti, Siirt uçak biletleri kesebilirsiniz. Gittiğiniz yerde eğer konaklayacak bir yeriniz bulunmuyorsa ve otel gibi yerler arıyorsanız Siirt Otel Erder, Dinç Otel Tatvan, Mostar Hotel, Grand Yüksek otel ve Ziyaret Evliya Oğlu Otel Baykan otellerini öneriyoruz.

Online Otobüs ve Uçak Bilet Satış Merkezi