İçel Otobüs Biletleri

31 Ağustos 2015İçel Otobüs bileti

İçel yeni adı ile mersin ismini almıştır.  Türkiye nin kalabalık illerinden biri olan İÇEL turizm açısından gelişmiş bir ildir. Yapılan son sayıma göre 1.727.255 nüfusa sahip olduğu görülmektedir. Türkiye nin onuncu en kalabalık şehri olan Mersin (içel) Mersin limalı ile meşhurdur. Türkiye nin en büyük limanı olan mersin limanı herkesin çok ilgisini çeken bir yapı olarak gözüküyor.

Söz konusu olan kentin kuzeyine doğru bakıldığında birçok çalışma yapıldığını ve yeni katmanlar keşfedilmiştir. İçelin tarihi MÖ 6300 lerde Selçuklu dönemine kadar dayanmaktadır. Kazılardan çıkarılmış olan tarihi eserler Adana arkeoloji müzesinde yer almaktadır. 19. Yüzyılda bir köy olarak tarihe giren mersini soylu bir aile yönetmekteydi bu yönetim ile beraber mersin (içel) isimleri o soylu aileden gelmektedir.

Sizlerde çok rahat bir yolculuk ile İçel otobüs bileti, İçel uçak bileti almak isterseniz biletkess.com web sitenizi sizlere öneririz. 2+1, 2+2 veya tekli koltukları istediğiniz gibi seçip rezervasyonunuzu yapabilir ve istediğiniz zamana bilet alabilirsiniz. Biletkess web sitesinin şahsına ait İOS ve Android uygulamaları ile de biletinizi hiç sıkıntı çekmeden, ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz.