Çorum Otobüs Biletleri

29 Ağustos 2015Çorum otobüs bileti
Karadeniz Bölgesinin İç Anadolu’ya açılan kapısı olan Çorum İli, Anadolu kültür mozayiği içerisinde eşsiz bir konuma sahiptir. Hititlerin ilk başkenti Hattuşa bulunmaktadır. Hattuşa Anadolu’nun kalbinde, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine alınmış ülkemizdeki 9 değerden biridir. Hititlerle Mısırlılar arasında yapılan Kadeş Antlaşması metin tabletleri Boğazköy’de bulunmuştur. Hititlerin diğer önemli kült (dini) merkezlerinden sayılan, arkeolojide Arinna olarak bilinen Alacahöyük Ören Yeri; 13 Kral Mezarı, Hatti Tunç Güneş Kursu ve Sfenksli Kapıları ile görülmeye değer tarihi bir yerdir. Hititlerin diğer önemli kült (dini) merkezlerinden sayılan, arkeolojide Arinna olarak bilinen Alacahöyük Ören Yeri; 13 Kral Mezarı, Hatti Tunç Güneş Kursu ve Sfenksli Kapıları ile görülmeye değer tarihi bir yerdir. Ulu Önder Büyük Atatürk’ün bizzat direktifleriyle ilk milli kazılarımızın başlangıç noktası olması ile de önem arzeder.
 Medeniyetlerin beşiği diyerek adlandırdığımızı çorum ilimize yolculuk yapmak isterseniz tek yapmanız gereke biletkess.com internet sitesini ziyaret ederek istediğinizi otobüs firması ile ucuz biletinizi ayırmanız olacaktır. Çorum ilimize gitmekte olan otobüs firmalarından bazıları şunlardır; Amasya Mertur otobüs bileti, Aydoğan Turizm otobüs bileti,Esadaş Turizm otobüs bileti,Has Turizm otobüs bileti,Kent Turizm otobüs bileti,Metro Turizm otobüs bileti,Süzer Turizm otobüs bileti,Topçam Turizm otobüs bileti,Ulusoy Turizm otobüs bileti,Sahil Seyahat otobüs bileti,Tokat Yıldızı otobüs bileti, Kamil Koç otobüs bileti ve bunun gibi bazı otobüs firmalarından çorum şehrimize yolculuk yapıp geçmişin izlerini gözlerinizle görebilme imkanına sahip olabilirsiniz.
Çorum iline yakın illerden de ilimize yolculuk yapma şansına sahipsiniz bu illerimizden bazıları şunlar; Amasya otobüs bileti, Yozgat otobüs bileti,Çankırı otobüs bileti,Sinop otobüs bileti,Kastamonu  otobüs bileti,Samsun  otobüs bileti,Kırıkkale  otobüs bileti bu biletlerden herhangi birini biletkess.com sitesinden alarak çorum  ilimize yolculuk yapabilirsiniz.
Çorum ilimize yolculuk yapan herkes mutlaka Çorum Alacahöyük Örenyeri tarihi yeri görmeden tam anlamıyla gezmiş değildir. Mobil cihazınız ile www.biletkess.com sitesini ziyaret ederek online bilet alma imkanına da sahipsiniz yapmanız gereken tek şey biletkess.com sitesini yiyaret etmek olacaktır.
Kullanılacak Etiketler: www.biletkess.com, Otobüs, Uçak Bileti, Mobil Otobüs Biletleri, Biletkess, Otobüs Bilet Firmaları, Çorum Otobüs Biletleri, Çorum Uçak biletleri, Otobüs Biletleri, Uçak Biletleri ve Tüm seyahat biletleri bu sitede.