Bursa Otobüs Biletleri

29 Ağustos 2015BURSA Otobüs Bileti
Kış turizmi denildikçe akla gelen ilk ilimiz Bursa‘dır. M.Ö. yıllardan bu yana bir çok medeniyete ve onların dinlerine beşiklik etmiş ender illerin başında gelir. İlde Müslümanlık, Hıristiyanlık ve Musevilik dinlerine ait bir çok eser hala ayaktadır ve koruma altındadır. Özellikle M.S. 324 yıllarında başlayan 1563 yılına kadar 17 kez toplanmış olan ve Hıristiyanlık dini için çok önemli olan konsül toplantılarından 8 tanesi ülkemizde gerçekleştirilmiş olup, bunlardan 1. ve 7. si İznik’te yapılmıştır. İznik Hıristiyan dinince ülkemizdeki 8 kutsal hac merkezinden biri ve en önemlisidir. Bursa'nın 36 km. güneyinde yer alan Uludağ, ülkenin en gözde kış sporları merkezidir. Flora ve faunasının zenginliği ile 1961 yılında milli park ilan edilen Uludağ, sadece kış turizmine değil, yaz aylarında kampçılık, trekking ve günübirlik piknik etkinliklerine de olanak sağlamaktadır. Antik dönemde Olympos Mysios adıyla tanınan Uludağ, Tanrıların Troia Savaşı’nı izlediği yer olarak mitolojideki yerini almıştır. Uludağ kayak merkezi Alp ve Kuzey disiplini ile "Tur kayağı" ve "helikopterli kayak" uygulamaları bakımından uygun coğrafya şartlarına sahiptir. Kayak dışında snow board, big foot, buz pateni, kar motosikleti aktiviteleri yapılabilir. Bu güzel ilimize yolculuk yapmak isterseniz yapacağınız tek şey biletkess.com sitemizden bursa ili için kendinize ve sevdiklerinize güvenilir rahat bir yolculuk yapmak olacaktır.
Biletkess.com sitesinden bursa iline istediğiniz otobüs firması ile bilet alıp yolculuk yapabilirsiniz.Bursa ili otobüs firmalarından bazıları şunlardır: Anadolu Ulaşım otobüs bileti,Balıkesir Uludağ Turizm otobüs bileti,İnegöl Seyahat otobüs bileti,İstanbul Seyahat otobüs bileti,Kamil Koç Turizm otobüs bileti,Metro Turizm otobüs bileti,Nilüfer Turizm otobüs bileti,Pamukkale Turizm otobüs bileti,Ulusoy Turizm otobüs bileti,Varan Turizm otobüs bileti ile bursanın güzelliklerini görebilme şansına sahip olabilirsiniz.
 Bursa iline komşu olan ellere rahatlıkla yolculuk yapabileceksiniz bu illerin otobüs biletlerini almak için yapmanız gerek tek şey biletkess.com sitesine girerek kredi kartınız ile biletinizi ayırmak olacaktır.Bursa iline komşu olan iller şunlardır; İstanbul otobüs bileti,Eskişehir otobüs bileti,Kütahya otobüs bileti,Balıkesir otobüs bileti,Çanakkale otobüs bileti,İzmit otobüs bileti,Tekirdağ otobüs bileti alarak bursa iline yolculuk yapabilirsiniz. Bursa Türkiye’ye kış turizm noktası görevi üstlenerek kış mevsimi turist ağırlamaktadır. Kış mevsimi biletleriniz www.biletkess.com’da.


Kullanılacak Etiketler: www.biletkess.com, Otobüs, Uçak Bileti, Mobil Otobüs Biletleri, Biletkess, Otobüs Bilet Firmaları, Bursa Otobüs Biletleri, Bursa Uçak biletleri, Otobüs Biletleri, Uçak Biletleri ve Tüm seyahat biletleri bu sitede.