Bingöl Otobüs Biletleri

31 Temmuz 2015Bingöl Otobüs Biletleri

Yüzen Adayı Hiç Duydunuzmu ? Biletkess.com ile  duymakla kalmayacaksınız ,artık görmekte mümkün. Bingöl otobüs biletlerini online olarak Biletkess.com ‘dan  temin edebilirsiniz . Türkiye nin 12. İli olan Bingöl etimolojisine bakacak olursak Bingöl ismi Erzurum ve Muş sınırlarında bulunan Bingöl dağı ndan gelmektedir.  Bingöl 1927 yılına kadar başka bir isim ile Genç vilayete hizmet etmekteydi ancak 1927’ den sonra yapılan yeni değişiklikler ile beraber 4 Ocak 1936’ da Bingöl dağından esinlenerek yeni ismini Bingöl olarak almıştır. 

Doğunun Anadolu bölgesinde bulunan şehrimize  gitmek için Bingöl otobüs biletlerinizi Biletkess.com ‘dan kolay bi şekilde temin edebilirsiniz . Bingöl ilimiz Yukarı FIRAT bölgesinde yer almakla beraber 38 27 ve 40 27 kuzey enlemlerinde bulunmaktadır.  Bingöl ilinde turizm açısından yerleri bilmek istiyorsanız sizlere Bingöl yaylarını tanıtabiliriz. Otobüs bileti bizden Bingöl’ü gezmek sizden. Bingöl ilimizde başlıca bilinen yaylalar Bingöl Yaylası, Şerafettin Yaylası, Çötele Yaylası, Karlıova ve Çavreş Yaylası, Kığı da Kığı Yaylası, Karer Yaylalarıdır. İklimine bakacak olursak eğer Bingöl ilimizde rakım yüksek olduğu için yaz çok sıcak geçmez  kışları ise biraz daha  soğuk geçmektedir.

Bingöl özellikle ,kavurmasıyla ve meşhur kaplıcalarıyla kendinden sık sık söz ettirir. Biletkess.com 'dan Bingöl otobüs bileti aldıktan sonra bu şehrimizde özellikle kaplıca , yüzen ada ,ovaları ve yaylaları gezmeyi sakın ihmal etmeyin. Hem insanların şehir gürültüsünden uzak yaşamlarını ve doğayla yaşamlarının eşşiz uyumunu kendi gözlerinizle izleyin. Biletkes.com 'la seyahat etmek ayrıcalıktır.

Türkiyenin her yerinden , her yerine   rahatlıkla otobüs bileti bulabileceğiniz tek adres Biletkess.com  tüm otobüs biletlerinin buluştuğu tek adres. İlin kalabalık olup olmadığına da bakacak olursak 2014 yılının son nüfus sayımlarında 147.087 kişinin Bingöl ilinde yaşadığı kesinleşti.  Sizlerde Bingöl ilini ziyaret edip o güzel yaylalarda gezmek istiyorsanız biletkess.com web sitesi üzerinden Bingöl otobüs biletleri, Bingöl uçak biletleri alabilirsiniz hem de en uygun fiyata Biletkess.com ’un yapmış olduğu yenilikler doğrultusunda artık Android telefonlarınızda da Biletkess uygulamasını indirebilir ve çok kolay bir şekilde Android tabanlı cihazınızda biletinizi kesebilirsiniz.