Bayburt Otobüs Biletleri

29 Ağustos 2015Bayburt Otobüs Biletleri

Türkiye’nin doğu Karadeniz beldesinde bulunan bir ildir. .bu alanda bulunan insanların, halk’ın yarısını Türkmenler oluşturur. Türkmenler ve Türklerin bir arada bulunduğu Bu şehir’in toplam nüfus rakımı, 80,607 çapındadır. Bu şehri 3 ilçe 168 köy ve 2 belde oluşturmaktadır. Ve bu Şehre komşu bir çok şehir vardır bunlardan bir kaçı: “Kuzeyin de Trabzon ve Rize, Doğusunda Erzurum,  Batısında Giresun ve Gümüşhane, Güneyin de ise Erzincan bulunmaktadır.” Bu alana gelen turizm şirketlerinin geneli, kara yolunu kullanmaktadır ve gelen Turist kafileside aynı şekilde Otobüs Biletleri alarak bu alanları ziyaret etmektedir.

Bu bölgeye gelen Turistler nereleri ziyaret ederler?

Bu bölgeye gelen turistler genellikle Bayburt ta bulunan tarihi mekânları ziyaret ederler bunlardan bir kaçı şunlardır.

Bayburt Kalesi: Osmanlı dönemlerinden itibaren hala korunan bu kale’ye Osmanlı döneminde Çinimaçin adı verilmiştir. Bu ismin nedeni dış yüzeylerinde bulunan mor, yeşil ve Firuzan boya renklerini Çinlilerin daha çok kullanması nedeni ile koyulmuştur. Bu yüzden bu alana bir çok Çinli turist gelmektedir.

Aydıntepe Yer Altı Şehri: Aydın tepe Şehrinde bulunan yer altı şehri, yeryüzünden 5 metre derinlikte yer almaktadır. Bu şehir oyulmuş kayalar ile inşa edilmiştir. 8 metre karelik odalara sahip bu şehir turistlerin en sık gezdiği yerlerden birisidir.

Yakutiye Cami: Cami Bayburt Cumhuriyet caddesi üzerinde yer almaktadır. Eski Yakutiye medresenin ve eski saat kulesinin karşısında bulunan bu Cami’ye de turistler çok ilgi göstermektedir.
Sizde bu alanları görmek, gezmek ya da kolayca seyahat etmek istiyorsanız tek yapmanız gereken www.biletkess.com adresine girerek üst bölmede bulunan Otobüs Biletleri, Uçak Biletler kategorisine girerek “Bayburt Otobüs Biletleri ya da Bayburt Uçak Biletleri” bölümlerinden bu alanlara sefer düzenleyen tüm Biletkess.com firmalarının anlaşmalı otobüs firmalarını ulaşabilir ya da direkt olarak Bilet sahibi olabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz üzere tek yapmanız gereken www.biletkess.com adresine girerek Bizlere ulaşıp bilet sahibi olmaktır.

Kullanılacak Etiketler: Bayburt Kalesi, Çinimaçin, Aydıntepe Yer Altı Şehri, Yakutiye Cami,   www.biletkess.com, Bilet sahibi, Biletkess.com, Bayburt Otobüs Biletleri ya da Bayburt Uçak Biletleri, seyahat, Otobüs Biletleri, Uçak Biletler,