Artvin Otobüs Biletleri

28 Ağustos 2015Artvin

Türkiye nin 8. İli olan Artvin il sınırları içerisinde tüm bölgeyi kapsayan illerden biridir. Doğu karadeniz beldesinde yer alan bu il turizm açısından orta seviyeli bir gelişmesi vardır. Sınırında Gürcistan ili bulunmaktadır. Doğusunda ise Ardahan ili bulunmaktadır. Yüz bakımından en büyük 55. İldir. En son nüfus sayımında 165.580 insan ile Türkiye’ nin en kalabalık 75. İli olmayı başarmıştır.


Artvin ili Milli Parkları ile ünlüdürler. Bu parklardan biri ise Karagöl Sahlara Milli Parkıdır. Bu park Artvin ilinin şavşav beldesinde yer almaktadır. Artvin ilinde Gürcüler olmak üzere Hemşinler, Kıpçak Türkleri, Ahıska Türkleri ve Lazlarda bulunmaktadır. Artvin şehrinin Batısında Rize, Güneyinde Erzurum, Doğusunda Ardahan bulunmaktadır sınırları ise Gürcistan’ a dayanmaktadır. Çoğunlukla Gürcülerin ve Lazların bulunmuş oldukları bu şehirde turizm açısından en önemli yerlerinden biri de Karagöl Sahara Milli parkıdır. Şavşat bölgesinde yer alan bu milli park 31 ağustos 1994 tarihinde açılmıştır. Eğer sizlerde Artvin ilini ziyaret etmek istiyorsanız biletkess.com web sitesi üzerinden hızlı, kolay ve ucuz bir şekilde elde edebilirsiniz. Artvin otobüs biletleri, Artvin uçak biletleri gibi birçok bileti web sitemizden elde edebilirsiniz. Dilerseniz web sitemiz üzerinden araba kiralayarak da Artvin ilini ziyaret edebilir ve artvin’ de olan birçok güzelliği görebilirsiniz.


Ben web site ile uğraşmak istemiyorum yok mu bu sistemin Mobil Uygulamaları diyorsanız eğer sizlerde ücretsiz bir şekilde Biletkess Android Uygulamasını indirebilirsiniz eğer İOS platformunu içeren Cep telefon ve cihazlar kullanıyorsanız Biletkess İOS Uygulamasını da indirebilirsiniz.