Amasya Otobüs Biletleri

24 Ağustos 2015Amasya otobüs bileti

Amasya’ya gitmek isteyen var ise ve gidemiyorsanız bizler hiç kimse biletsiz kalmasın diye, istedikleri firmaları seçsinler diye fiyatları indirimli olanlarını sunduk, sitemizi yepyeni bir şekilde karşınıza çıkarttık ve biletini almayan kalmadığı gibi de bilgi edinerek gidecekleri yerlere gitmiş olacaklar. İşte bizleri milyonlarca kişi de bu yüzden seçmektedir. Siz de seçerseniz hem kendinizi hem de bizi mutlu etmiş olursunuz. Kurumsal bir kimlik ile de ilerleyiş gösterdiğimiz için çalışmalarımıza son derece olumlu ve ciddi bir şekilde devam etmekteyiz. Online rezervasyon işlemi de yaparak sizleri yine ön hizmet vermeyi başarmaktayız.

 Amasya Otobüs Biletleri

Amasya Şehri, Karadeniz Bölgesinde bulunan bir şehir olarak adlandırılmıştır. Karadeniz Bölgesinin tam olarak Orta bölmesinde yer almaktadır.  Anadolu beldesinin eski yerleşim alanlarındandır. Amasya’dır.  Şehrin İsmi Günümüzde kullanılan Amasya olarak bilinir. Eski Adı da Amasya’dır. Günümüze İsmi değişmeden gelen şehirlerarasında başı çekmektedir. Turistlik olarak İyi beldelerimizden biri olan Amasya Şehrinin Çizimlerini Pontus ya da Roma İmparatorluğu dönemlerinde kullanılan Eski Bronz ya da Gümüş sikkelerde görmek mümkündür. Bu sebeple En çok Turist Akınına uğratan Şehir İtalya’dır İtalyanlar Buraya Ulaşım olarak Hem rahat bir iklimde hem de iyi bir bölgede yaşamaktadırlar. www.Biletkess.com Sitesine genel olarak bakıldığında ülkeler arası olarak En çok Uçak Bileti ya da Otobüs bileti Alan Ülkeler Arasında İtalya bulunmaktadır. İtalyanlılar Buraya geldiklerinde Eski Devletlerini, Eski Devlet Büyüklerini, Eski Roma Tarihlerini hissedebiliyorlar. İtalyanlılara nazaran bu bölgeye Türkiye içerisinde de bir sürü insan ziyaret etmek amacıyla gelmektedir. Türk insanların buraları sevmesi Ulaşım yolunu kullanarak buralara gelmesinin sebebi 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun beldesinde baş gösteren Kurtuluş savaşının ilk adımları, 12 haziran 1919 Mustafa kemal Atatürk’ün Amasya’ya çıkması ile devamını sürdürmüştür.  Sivas Konggresi, Erzurum Kongresi dışında Amasya Kongresinde konuşan Mustafa Kemal Atatürk Amasya “ Milletin azmini, Milletin hayatını kurtaracaktır.” Sözüne yer verdiği yer olarak bilinmesi, Türk insanlarının buraları sevmesi konusunda iyi bir sebep olarak yer verilir.  Bu sebeple Atamızın Ayak bastığı Topraklara Bir sürü insan (Otobüs biletiUçak bileti) gibi birçok ulaşım aracını kullanarak buralara ayak basmayı hedeflenmiştir. www.biletkess.com firması olarak düzenlediğimiz Otobüs SeferleriUçak Seferleri olsun Bu tarihi yerlerin yanlarından geçerek ya da üzerlerinden geçerek Türk İnsanlarımızın Buraları Görmesi Ve Eski Zamanları yağdetmesi için buralara sıklıkla Otobüs ve Uçak seferleri düzenlemekteyiz.  Türk insanlarının buraları görmesi buralarda konaklaması buralarda gezinmesi mutlaka engellenmemelidir. Biletkess firması olarak alacağınız biletler için uygun fiyat belirleyeceğiz. Siz de Amasya Şehrine Gelmek Buralarda Gezinmek İstiyorsanız www.Biletkess.com Sitemize girip bizlerle iletişime geçerek İster Otobüs Ulaşım Bileti, İster Uçak Ulaşım Bileti’ne sahip olabilirsiniz.  Belirttiğimiz gibi Amasya Otobüs Biletleri ve Amasya Uçak Biletlerine bir tık kadar uzaktasınız.

Kullanılacak etiketler: Amasya Otobüs Biletleri Seferleri, Otobüs biletiUçak bileti, Ulaşım, ya da Otobüs bileti,

Amasya otobüs bileti alımlarınızı biletkess.com adresinden siz de bizleri sürekli seçen kişiler gibi yaparsanız çok karlı indirimler ile karşılaşmış olabilirsiniz. Her zaman insan ilişkilerini daha fazla düşünüyoruz ve iki kat düzey de çok iyi bir hizmet veriyoruz. Ucuz mu? Ucuz, güvenilir mi? Güvenilir, en yeni mi? Her zaman çok iyi hizmet veren, birinci sınıf mı? Daima %100 müşteri odaklı çalışan, gelişen teknolojiyi takip etmek mi? Hiçbir zaman aksaklık yapmadan sizlere sistemler sunan ve de bunların çok fazla katlarını sizlere sunan bir adres olmaktan çok fazla gurur duymaktayız. Bizi seçen bir kişiyi asla memnunsuzluk bırakıp pişman etmeyiz. Hatta tam tersi bir şekil de hizmet vererek bir seçen bir daha bu adresi seçmektedir. Size de en önemli tavsiyelerimiz şu ki bizleri seçin ve bugüne kadar seçtiğiniz yerler ile bir kabataslak karşılaştırma yapınız. Eminiz ki bizlerin daha iyi hizmet verdiği ortaya çıkacaktır ve de çok daha iyi memnun kaldığınız ortaya çıkacaktır. Emin olduğumuz için soruyoruz ve her zaman da sormaya devam edeceğiz. Herhangi bir sorununuz—sorunuz—probleminiz—isteğiniz—arzunuz—yapılmasını istediğiniz bir şey var ise direk söylemeniz yeterli gelecektir. Biz her konu da bir ilk yaşatıyor ve bunu da sadece bilet satışı yaparken ücret almaktayız. Bunun haricinde bilet sorgulama ve diğer her şeyden asla ücret falan almayız. Sizler sitemizi doyasıya kadar hiç takılmadan ve de en önemlisi reklamlar ile karşılaşmadan rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ucuz Amasya otobüs bileti artık sizleri bekliyor ve anın da bir seçim yaparak sizler de istediğinize direk olarak ulaşabilirsiniz. Adres, adres gezmenize gerek yoktur. Sitemizden online Amasya otobüs bileti alımın ister kredi kartı isterseniz de banka kartı ile anın da yapabilirsiniz. Biz de sınır olmadığını bir daha hatırlatmak isteriz.

Güncel makale merkezimizden sizler de istediğiniz bilgiye ücretsiz bir şekil de ulaşabilirsiniz. Tüm arşivleri döküyoruz ve sizler için online olarak dijital bir okunur yer haline getiriyoruz. 1. Otobüs kazaları, 2. firma bilgileri, 3. otogar tanıtımları, 4. yenilikler, 5. Kampanyalar, 6. Gideceğiniz bölgelerin ön tanıtımları, 7. Yöresel ürünler, 8. Bölgelerin tüm özellikleri, 9. Bilet fiyatları, 9. Otobüsler ile gidişler de bir il ile diğer iller arası km—saat—dakika—saniye farkını, 10. Bilmediğiniz özellikleri, 11. Sadece kampanya ya da indirimli fiyatların haberleri—duyuruları değil. Aynı zamanda da şirketlerin haberleri, yenilikleri, duyuruları, özellikleri, eklediği bilgiler ve diğerleri duyurulmaktadır. Üstelik bunlar sadece otobüsler ile ilgilidir. Dahası da var bizler aynı zaman da uçak bileti, araç kiralama, otel rezervasyonu yaptığımız için sitemizin ne kadar büyük olduğunu artık siz düşünün ve bir kere de olsa ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Ucuz otobüs bileti ile ilgili bilet bulabilmek işte bu kadar kolaydır ve de istediğiniz yere ulaşmanın artık keyfini yaşayacaksınız. Başka bir şey yapmayacaksınız. Koltuğunuz da rahatça yaslanırken iki—üç tık ile biletiniz hazırdır. Amasya yolculuklarınız başlamadan önce de size Amasya’nın bazı özelliklerini ve gezilecek, yeneceklerini bu makalemiz de belirtmek istiyoruz. Buna da birazdan değineceğiz. Gitmek istediğiniz adresten bilgi edinmenin ne kadar da güzel olduğunu da daha iyi anlayacaksınız. Güçlü ve en yeni sistemlerimiz ile sizlere son derece süper bir hizmet vermekteyiz. İsterseniz bizleri tercih ederek bunu daha da yakından görebilirsiniz. Kendiniz için bir iyilik yapmak istiyorsanız öncelikle bu siteden bilet alımı yapmanız gerekmektedir. Bilet fiyatlarına bakabilir ve aramak istediğiniz kategorileri doldurduktan sonra ara tuşuna basar basmaz çeşitli firmalar karşınıza gelecektir ve bu sayede siz karşılaştırmak istemeden bile karşınıza çoklu seçimler gelmektedir. Aralarından istediğinizi hemen seçebilirsiniz. Amasya’ya değinmeye başlayalım:

Amasya:

Orta Karadeniz’in iç kısımların da yer almaktadır. Yeşilırmak vadisi ile Harşena dağı tarihiyle, kültürüyle Amasya da epey ön plan da yer almaktadır. Amasya’nın ilk adı ise Amnesia’dır. Amazonlar da yaşayan kraliçe Amnesia ismini vermiştir. Bölge de ilk yerleşme araştırmacılar tarafından M.Ö. 5500 olarak biliniyor. Karadeniz iklimi ile Kara iklimi bir ara da bulunan şehirlerdendir. % 61 nem oranı vardır. Amasya otobüs otogarına ortalama günlük 140 iller arası hizmet veren otobüs girmektedir. Ve demiryolu, karayolu, havayolu (şehir merkezine 46 km. uzaklıktadır.) ulaşımları mevcuttur. Bahar ayların da bu ilimizi ziyaret etmek için çok ideal olduğunu da bildirmek isteriz. Bizler pek çok alternatifli kalacak yerler seçtik ve hepsi de bütçenize uygun geleceğini söyleyebiliriz.

 

Bunlar: 1. İlk pension, 2. Sehrizade konağı, 3. Amasya tashan hotel, 4. Simre hotel, 5. Uluhan hotel, 6. Hasirci konakları olarak seçenekleriniz vardır. Yemek ve de restoran konusuna değinecek olursak saymakla bitmez de diyebiliriz. İşte de bu kadar çok adresi ve yöresel yemeği vardır ama bizler sizler için seçtiklerimizi sıralamak istiyoruz. En önemlisi de Amasya’ya gittiğinizde de bunlardan bazılarını yemeden geri dönmeyiniz diye özel tavsiyeler vermekteyiz. Çorbalar: 1. Çatal çorba, 2. Sakala çarpan, 3. toyga çorbası, 4. Cilbir, 5. Helle çorbası, 6. Kesme ibik çorbası, 7. Yarma çorbası, Etli yemekler: 1. Bakla çorbası, 2. Etli bamya, 3. Keşkek, 4. Ciğer sarma, 5. Göbek dolması, 6. Madımak, 7. Mıhlama, 8. Mumbar, 9. İşkembe, 10. Pastırmalı pancar, 11. Patlıcan pehli, 12. Pastırma pağallemesi, 13. Pirpirim, 14. Sirkeli ciğer, 15. Sulu köfte, Tatlı olarak: 1. Dene hasudasın, 2. Kuymak, 3. Yuka tatlısı, 4. Ayva gailesi, 5. Elma tatlısı, 6. Fırın sütlaç, 7. Gelin parmağı, 8. Gömlek kadayıfı, 9. Kalbur tatlısı, 10. Höşmerim, 11. Peluza, (hasuda) 12. Şeker böreği, 13. Unutma beni, 14. Vişneli ekmek, 15. Zerdali gailesidir. Hamur işleri olaraktan ise: 1. Amasya çöreği, 2.Yağlı ve diğer adıyla katmer, 3. Kabak kavuklu pilav, 4. Bişi, 5. Cırıtka—cızlak—akıtma, 6. Döndürme, 7. Ekmek aşı, (papara) 8. Eli böğründe, 9. Haşhaşlı cevizli börek, 10. Hangel, 11. Kaymasız mantı, 12. Kaypak, 13. Mayalı, 14. Patlıcanlı pilav, 15. Sini su böreği, 16. Tepsi böreği, 17. Yakasal böreği ve yanuç gibi birçok yöresel kategorileri ve kategorilin yemekleri vardır ama sizler bunları bile bilseniz yeterlidir.

 

Amasya da festival de çok fazladır. 1. Bayrak koşusu—09,10 Mayıs, 2. Ziyaret kasabası yayla şenliği—27 mayıs, 3. Merzifon haftası—08—10 temmuz, 4. Uluslararası Atatürk kültür ve sanat haftası--              12 haziran ile 22 haziran arasında, 5. Beden köyü derneği yayla şenlikleri—25 haziran da gümişhacıköy de, 6. Ali pir civan kültür ve sanat şenlikleri—02 Temmuz da, 7. İmirler köyü niyazbaba şenlikleri—Gümüşhacıköy             de 9 Temmuz da her sene, 8. Garip Hafız’ı anma günü—16 temmuz, 9. Kaba—oğuz köyleri yayla şenlikleri—21—23 temmuz, 10. Tarihi ipek yolu kültürel etkinlikleri—merkez de 23 temmuz, 11. Karasavul köyü yayla şenlikleri—29—30 temmuz, 12. Gürsu köyü yayla şenlikleri—Taşova bölgesin de 29—30 temmuz, 13. Yayla şenlikleri Taşova destek—5 ağustos ve diğerleri 14. Çakırsu köyü yayla şenlikleri, 15. 1 eylül şenlikleri, 16. Piribaba kültür ve sanat şenlikleri, 17. Taşova bamya festivali, 18. Yöresel cafer dede kültürel etkinlikleri, 19. Erkonaş baba kültür ve sanat etkinlikleri, 20. Hamamözü geleneksel karakucak güreşleri, 21. Amasya protokolü anma etkinlikleri vardır. Ayrıca gezilecek yerler de: Amasya müzesi, Milli mücadele müzesi ve kongre merkezi, Hazeranlar konağı (aynı zaman da etnografya müzesi olarak da geçmektedir), Amasya kalesi, Şehzadeler müzesi, Kral kaya mezarları, Ferhat su kanalı, maket Anasya’dır. Alışveriş yapacaklar ise yöreye özgü olarak yöresel el yapımı halılar, tenekeden semaverler, çarşaf dokumalar, peştamaller, iğne oyaları, ağaçtan yapılmış olan pek çok araç ve gereç (hediyelik eşya olarak çok sık alınmaktadır),  Amasya’ya özgü simgeler alınması gerekenler arasında yer alır.

Ayrıca burada 1. Ferhat ile Şirin müzesi, 2. II. Beyazıt külliyesi, 3. Yeşilırmak, 4. 8500 yıllık geçmişi olan Amasya şehrinin özeti, 5. Elma meyve ağaçları, 6. Köprübaşı cami, 7. Mağdenüz ve diğer adıyla maydanoz köprüsü, 8. İstasyon—meydan köprüsü, 9. Çakallar tepesi, 10. Yıldız hamamı, 11. Hatuniye cami, 12. Gümüşlü cami, 13. Amasya saat kulesi, 14. Burmali minare cami, 15. Amasya şifahanesi ve de Sabuncuoğlu, 16. Sıcakkanlı misafirperver insanları olduğunu da bilmeniz gerekmektedir.

 

Amasya terminalden diğer iller kaç km. kaç saat ve kaç dakika:

 1. Adana 612 km. ve 8 saat 45 dakika
 2. Ağrı 734 km. ve 10 saat 29 dakika
 3. Düzce 454 km. ve 6 saat 29 dakika
 4. Erzurum 554 km. ve 7 saat 55 dakika
 5. Gaziantep 609 km. ve 8 saat 41 dakika
 6. Kayseri 348 km. ve 4 saat 58 dakika
 7. Şırnak 986 km. ve 14 saat 5 dakika
 8. Zonguldak 486 km. ve 6 saat 52 dakika
 9. Sivas 222 km. ve 3 saat 10 dakika
 10. Samsun 131 km. ve 1 saat 52 dakika
 11. Muş 746 km. ve 10 saat 39 dakika
 12. Malatya 469 km. ve 6 saat 42 dakika
 13. Mardin 797 km. ve 11 saat 23 dakikadır.

Bizi seçtiğiniz için tekrar, tekrar teşekkür ederiz ve istediğiniz zaman bilet alabilmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. İyi günler dileriz.

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Bilet Merkezi