Osmaniye otobüs terminali, Otobüs Terminali

24 Aralık 2015Osmaniye şehirlerarası otobüs terminali

Osmaniye ilinin gerçekten de köklü ve uzun bir tarihi bulunmaktadır.  Ve de kısa süre içerisin de bir otogar yapma temini tartışma konusu olmuştur. Uzun bir aradan sonra da yapılma çalışmaları başlamıştır. 1933 yılına kadar il olan Osmaniye bir değişiklik söz konusundan dolayı 1933’den 1996 yılına kadar ilçe konumuna getirilmiştir. 1996 yılında ise tekrardan il statüsüne getirilmiştir. Verimli toprakları, turizm potansiyeli ve de 230 bin üzerin de nüfusu ile trafiğini yoğunlaştırmayı başarmıştır.

Kara ulaşımının git gide her geçen gün artış göstermiştir ve otogar ihtiyacının olduğu belli olmuştur. Daha önceleri bulunan otogar ise çok eski durum da ve de kendini zor idare edecek durumdaydı. Osmaniye halkının ihtiyaçlarını karşılamayan eski otogar Gündeme geldikten hemen sonra 2007 senesin de inşasına başlanılan Osmaniye şehirlerarası otobüs terminali 7 ocak 2011 yılında açılmıştır.

Otogar tarım il müdürlüğünün arkasın da ve 32 dönümlük alana yapılmıştır. 6 dönüm kapalı alanı ve 22 dönümü de açık alanı bulunmaktadır. Otogarın açılış tarihinden itibaren hızla gelişmeye başlanmıştır ve birden bire büyüme sağlamıştır. (Yolcu anlamında) Aslın da 1 senede tamamlanmıştır ancak 2008’den 3 yıl bazı nedenlerden ve de aksaklıklardan dolayı açılışı yapılmamıştır. Tek katlıdır, köy ve diğer ilçelerden de yoğun şekil de yolcu almaktadır. Git  gide yoğunlaşma olduğundan minibüsler köylerden ve ilçelerden yolcu taşıyordu ama bu araçlar için kapalı bir alan yoktu. Buna çözüm olarak 2012 yılının Eylül ayından itibaren 700 m2 bir alanda üzeri çelik malzeme ile kapatılmıştır.

Osmaniye’de yer alan otobüs firmaları:

 1. Astor
 2. Ben Turizm
 3. Çayırağası
 4. VIP Turizm
 5. Esadaş Turizm
 6. Has Diyarbakır seyahat
 7. Jet Turizm
 8. Kent Turizm
 9. Kontur
 10. Malatya zafer
 11. Metro Turizm
 12. Öz kaymak Turizm
 13. Özlem terminali
 14. Şark terminali
 15. Seç Turizm
 16. Süha Turizm
 17. Tatlıses Turizm

Olarak 14 adet bulunmaktadır.

 

Her zaman her yer de biletkess.com adresi çalışmaktadır ve de sizler de bizleri seçtiğiniz takdir de çok mutlu bireyler olarak geri dönüş yapacaksınız ve de mutlu yolculuklar olacaktır. Çünkü sitemizdeki güvenilir firmalar ve de ödeme sistemleri sizlerin çok rahat olmasını sağlayacaktır. Otobüs biletleri adresi olarak tam yeridir ve anın da bir tıklama yapabilirsiniz.

Bizi takip etmeye devam edin ve daha çok bilgi edineceğinizi sizler kendin gözünüz ile göreceksiniz. 

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi