Kilis otobüs terminali, Otobüs Terminali

24 Aralık 2015Kilis şehirlerarası otobüs terminali

Kilis şehirlerarası otobüs terminali, Dolmuş son durağı, 790000 Yavuz Sultan selim—Kilis adresidir. Kilis yeni illerimizden biri olduğundan dolayı da Otogar için 1995’den sonra bir tarihi var diyebiliriz. Kilis Gaziantep ilimize 10 km uzaklıkta yer alır. Nüfus yoğunluğu az bir ildir. Kilis terminali fazla önemli statüde olmadığından dolayı da direk güzergah bulmak çok zordur ve bu nedenle Gaziantep’ten aktarmalı olarak gelmek zorundasınız. Gaziantep’ten Çayırağası Turizm seyahat ile Kilis’e gelebilirsiniz. 08.00, 13.00 ve 17.00 da Kilise yolcu taşımacılığı yapmaktadır.

Eski Kilis otogarı insanların isteklerini yerine getirmemesi ve de yeni ihtiyaçlar doğmasından, ayrıca düzensiz yapılanması ile daha modern bir otogar yapma isteği ile birlikte 2008 yılının Eylül ayın da yeni inşaata başlanmış ve 2010 senesinin Mart ayın da bitmiştir. Kilis belediyesi tarafından da hizmete açılmıştır. Çevre yolu ile bağlantı kurulmuştur. Yeni otogar kurulduktan bir süre sonra da çevre düzenlemesi yapılmış, kilit taşı döşeme çalışmaları da bitirilmiştir. 14 m2 alanda yer almaktadır. Diğer terminalleri de göz önüne alır isek Kilis otogarı fazla büyük değildir ama modern ve güzel bir görünüme sahiptir.

Gaziantep ile arası 40 dakikadır.  Kilise sadece karayolu ile ulaşıldığından yollar da bir sorun olmaması için her zaman uğraşılmaktadır. Kilis otogarı bilet satış noktası olarak 12, peron sayısı ise 20’dir. Bunların yanı sıra bekleme salonu, özel araç otoparkı, otobüs ve de minibüs otoparkı, restoran, market, küçük tarz da büfe, kafetarya bulunmaktadır. Yolcuların her türlü gereksinimi karşılaylacak hediyelik eşya, WC gibi şeyler de bulunmaktadır.

Kilis otogarına hizmet veren bazı firmalar:

  1. Metro turizm
  2. Çayırağası
  3. Lüks adana bunların bazılarıdır

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi