Amasya otobüs terminali, Otobüs Terminali

24 Aralık 2015Amasya şehirlerarası otobüs terminali

05 kodu Amasya yolculuklarınızdan önce isterseniz şehirlerarası otogarı biraz tanımak istersiniz.  Amasya şehirlerarası terminali, Mehmet Varinli caddesi, Kirazlıdere—Amasya olarak adresi geçmektedir. Şehre fazla turist geldiğinden, ünlü kişiler burada ikamet ettiğinden, doğal güzellikleri olduğundan ötürü otogar gereksinimi bölge de epey de önem kazanmıştır. Özellikle son yıllarda iyi bir şekilde turist çekmektedir. Bu yüzden şehir karayolları ve otogar çalışmalarına birinci sınıf düzeyde önem vermektedir. Amasya otogarı eski olduğu için ve yolcuların, şirketleri sınırlı yaptığından yeni inşaat için çalışmalar başlamıştır. Kısa süre için de yeni otobüs terminali hizmet verecektir. Son yıllar da artışlar da göz önüne alınca hızlanma ister, istemez artış göstermektedir.

Açıklanan proje de terminal 23 dönümlük arazi üzerine inşa edilmektedir. Şehir de yerel firmalar olarak: 1. Amasya mertur, 2. Amasya elif turizm gibi firmalar başta gelmektedir. Ulusal olaraktan da hizmet veren Ulusoy, Gülen Turizm, ses turizm, tokat turizm firmaların bayileri de otogar da bulunmaktadır. Mevki olaraktan da Boğazköy de bulunuyor.

Ankara’dan aktarmalı geldiği için Ankara firmaları ile Samsun firmalarının ağırlıklı olduğu bir otogardır. Yukarıda saydığımız yerel firmalar da dahil olmak üzere pek çok kurumsal firma günlük olarak 1. Ankara’ya, 2. İstanbul’a, 3. Rize’ye, 4. Çorum’a gitmektedir. Yanı sıra da Ege bölgesine birçok firma gidiş—geliş yapmaktadır.

Osmaniye otogarı gibi burada da şehrin otogarının yarısından çoğunu öğrenciler oluşturmaktadır. Bunun dışında bir kısmı da pek çok memur, asker, polis ve diğer kısmı da diğer yetişkin sivillerdir. Amasya otobüs bileti teminini de biletkess.com üzerinden rahatlıkla temin edebilirsiniz. Otogar da tüm firmaların acenteliğini (2—3 firmanın bir acenteliğini yapanlar da dahil olmak üzere) yapan ofis bayiler bulunuyor. Bazen de sırf Amasya’yı gezmeye gelen yerli turistler bulunur ve otogar da yabancıya sık, sık rastlanmaktadır.

Amasya otogarın da hizmet veren bazı firmalar:

  1. Lüks Amasya itimat
  2. Amasya tur
  3. Kamil koç
  4. Metro
  5. Ulusoy firmaları ve yukarı da saymış olduğumuz otobüs firmalarıdır.

Tüm Amasya gidiş—geliş biletlerinizi de sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz ve ne zaman bir yerden bir yere gitmek isterseniz sizlere yardımcı olacağımızı bilebilirsiniz. 

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi