Ağrı şehirlerarası otobüs terminali, Otobüs Terminali

24 Aralık 2015Ağrı şehirlerarası otobüs terminali

Ağrı şehirlerarası otobüs terminali uzun yıllardır süren çabalardan sonra yeni yapılan otobüs terminaline kavuşmuştur ve Ağrı büyük bir sıkıntısı haline getirdiği bu işi çözmüştür. Otogar Ağrı için büyük bir misyon statüsünü üstlenmiş durumdaydı. Türkiye’nin en uzak şehirlerinden biri olsa da pek çok otobüs firması Ağrı iline yolculuk yapmaktadır. Yerel sermayeli olan Ağrı yavuz turizm, Ağrı tur, ağrı ağrarat tur firmaları bu şirketlerin başlıcaları olmaktadır. Şehir de bu firmalar dahil olmak üzere toplam da 10 firma vardır. Bunların dışında küçük çaplı kooperatifler de bulunmaktadır. Çevre ilçelere yolcu taşıyan minibüsler de vardır. Eğer doğuya sefer yapan firmalar da ele alınır ise 20 firma civarın da bulunmaktadır. Yeni binanın kolunların çatlaması gibi haberler çıkmıştır. Ancak buna rağmen Ağrı ve çevresin de yaşayan halkın ihtiyaçlarını şuanlık karşılayabilmektedir.

Küçük iller kategorisin de yer alan Ağrı, bayram tatillerin de otogarın %50’sini de öğrenciler oluşturmaktadır. Altın çağını üniversite de Ağrı da bulunmaktadır. Öğrenci ağırlıklı kullanımı otogar olduğundan Ağrı şehirlerarası otobüs terminali her gün İstanbul, Sakarya, Kocaeli, İzmir başta olmak üzere pek çok büyük şehir terminallerine seferler düzenlemektedir. Otogara pek çok alternatif ile ulaşmanız da mümkündür.

Ağrı terminaline hizmet veren otobüs firmalar:

 1. Aydoğan Turizm
 2. Has Diyarbakır
 3. Öz Diyarbakır seyahat
 4. Özlem cizre nuh
 5. Can erciş sema
 6. Best van Turizm
 7. Iğdırlı Turizm
 8. Öz erciş seyahat
 9. Star Diyarbakır
 10. Van gölü turizm
 11. Has Bingöl turizm
 12. Kanberoğlu Turizm
 13. Özlem Bingöl Seyahat
 14. Van erciş itimat
 15. Yeni Diyarbakır seyahat

Bunlardan sadece bazılarıdır ve sizler de Ağrı otobüs bileti yapmadan önce sitemizin sistemine uğramanızı tavsiye etmekteyiz. Her yer de hizmet vererek insanlara istediklerini vermekteyiz. Sizlerin için her şeyi burada bulundurmak istiyoruz ve de gerekenleri yapmaktayız.

Saygılarımız ve sevgilerimizle site yönetimi olarak iyi yolculuklar dileriz.

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi