Afyon otobüs terminali, Otobüs Terminali

24 Aralık 2015Afyon şehirlerarası otobüs terminali

Afyon şehirler arası otobüs terminali, Afyonkarahisar belediyesinin yeni projesi esnasından otogar esnafına; yapı, lokasyon eleştirilerini kabul görmüştür. Ayrıca esnafa siz nasıl yapardınız ve de işletirdiniz sorusunu yöneltmiştir. Öneri paketi sunulmuş ve de Belediye Meclisi 2005 yılın da yeni yasanın çıkmasından hemen sonra şehirler arası otobüs terminalini belediyenin müsaadesi ile birlikte özel ve tüzel kişilerin de hak kazanması söz konusu olmuştur. Bunun üstüne AFTAŞ AŞ. Şirketine imar ve inşa yetkisi verilmiştir.

Veri tabanı:

 1. Yolcu anketleri (Şeffaf olması, WC ve de çay dahil)
 2. Hizmet ve ürün kalitesi (Diğer ilçe ve de yakın illerden insanların tercihi edebilmesi)
 3. Günün 24 saati de durmaksızın çalışacak olan terminalin hijyeni ve temizlik ile ilgili tüm hususlarının ele alınması
 4. Katkısız doğal ürünler ile bir Pazar hali kurmak, raf ömrünü uzatmak, imalattan daha iyi olması beklenmesi

Bu hususlar çerçevesin de Afyonkarahisar halkı, kamu kurumları, valilik ve de belediye ziyaretlerinde temel proje tam anlamıyla anlatılmıştır ve de önemli bir transit noktasından kısa süreli konaklama ile hizmet kalitesi biraz daha anlatılmıştı. Proje sözün de duruldu ve 29.10.2008 tarihinde Afyonkarahisar terminali 2 yılı aşkın süreyle bazı ilklere bir adım atmıştır.

Bunlar:

 1. Şehirlerimiz için bazı nedenleri biri ara da getirerek ortak yapı
 2. İlk şehirlerarası otobüs terminali olması ve bunun büyük anlam da bir hizmet verebilmesi
 3. İlk şehirlerarası terminalin yemek ve de ihtiyaç molası verdiği yer olması
 4. Afyona ait butik ürünlerin terminalde sunulması ve satışının yapılması
 5. 2 yıl süre içerisin de Manda kaymaklı lokum ve şekerleme ürünün marka haline gelmiş olması
 6. Yolcuların gezebileceği mutfak, restoran ve fırınların olması
 7. Afyon da ilk olarak Euro, Dolar ve TL üçlüsü bir ara da geçmeye başlamıştır.
 8. Yöresel meşhur tatlar birlikte satılmaya başladı.

Gibi ilkler de Terminal yapıldıktan sonra gerçekleşmeye bakmıştır.

 

AFTAŞ AŞ. Bu süreçten sonra müşteri memnuniyeti, evrensel standartlar da hizmet, iş etiğine riayet, sosyal sorunluluklar ve de diğer mesafeli terminaller ile mesafeli bir rekabet ile düzgün bir ilişkiler için de olmasını da amaçlayarak göstermiştir. Çarşı terminal, Kocatepe terminal, Ambaryolu terminal, Park terminal gibi çeşitli yerler de acente bayilikleri vardır ve de bunun yetkilisi AFTAŞ şirketidir. En önemlisi de bu terminalin 14 tane belgesi vardır: 1. Aromalı lokum, 2. Aromalı sultan lokum, 3. Çeşnili lokum, 4. Çeşnili sultan lokum, 5. Kakaolu fındıklı kremalı K. Şeker, 6. Kakaolu fındık kremalı lokum, 7. Kakaolu fındık kremalı S. Lokum, 8. Kaymaklı lokum, 9. Kaymaklı s. Lokum, 10. Kaymaklı şeker, 11. Pişmaniye—Saray helvası, 12. Sade lokum, 13. Şekerli mamüller gibi ürünler de belgelidir. Bu tescilli ve yasal belgeler ile yapılan üretimler ise: 1. Klasik kaymaklı, 2. Antep fıstıklı sultan file çikolatası, 3. Antep fıstıklı kaymaklı sultan, 4. Damla çikolatalı kaymaklı sultan, 5. Kayısılı kaymaklı, 6. Muzlu  kaymaklı, 7. Çilekli kaymaklı, 8. Sultan kaymaklı, 9. Tarçınlı kaymaklı, 10. Sultan antep fıstıklı, 11. Sultan cevizli, 12. Asma cevizli,  13. Sultan üzümlü fındık, 14. Cevizli dürüm, 15. Meyveli mini  lokum, 16. Hin. Cevizli mini lokum, 17. Çifte kavrulmuş antep fıstıklı mini lokum’dur ve insanların da çok hoşuna gittikleri arasın da yer alır.

 

Afyon şehirler arası otobüs terminali resmi web sitesinden de isterseniz yol durumunu, otogarı canlı olarak izlemeyi, döviz kurlarını, Aftaş lezzetleri, tanıtım filmini de bir ara da izleyebilirsiniz. 

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi