İzmir - Malatya Otobüs Seferi

24 Kasım 2015İZMİR MALATYA OTOBÜS SEFERİ

En ucuz otobüs bileti 68 TL' dir.

Ortalama seyahat süresi 18sa 30dk' dir.

Ortalama seyahat mesafesi 1151 km' dir. 

Malatya’nın Enfes Tarihi

Yaz aylarında İzmir’in sıcağından bunalan kendini tarih kokan şehre atmak isteyenlerin uğrak yeridir Malatya. Yaz aylarında şaşılacak şekilde alınan İzmir-Malatya Otobüs Biletlerinde artış gözlenmektedir. Malatya ili 44 plakayı kullanmakla  birlik de kayısı meyvesinin de anavatanı durumundadır. Kayısı uygun geçim kaynağı olarak ilin en önemli ürünüdür. Malatya, 2012 senesinde Büyük Şehir olmuştur. Malatya ismi tarihte birçok farklı isim almış fakat Cumhuriyet Döneminden itibaren Malatya olarak resmilik kazanmıştır. Eski dönemlerin önemli kalıntıları ‘Arslan tepe Höyüğü’ de Malatya ili sınırları içinde yer alır. Eski zamanlarda Hititlerin yaşadığı bilinmekle beraber, Höyükte Hitit kralının heykeline de ulaşılmıştır; fakat heykel daha sonra Ankara’daki Medeniyetler Müzesine gönderilmiştir. Kentte Selçuklu ve Osmanlı tarihinden izlerde bulunmaktadır. Malatya’nın Arslantepe den sonra gezilecek bir yeri de yine tarih kokan ‘Battalgazi’ ilçesidir. Derende ilçesinin Batısında ‘Gürpınar Şelalesi’ şehrin mutlaka gezilip görülmesi gereken yerleri arasındadır. Şelalenin aktığı alanda buharlı bir görüntünün oluşması, şelaleye hayranlık uyandırmaktadır. Malatya’da bu yerleri gezmek İzmirliler için saatlerce kilometre gidilse de en çok tercih edilen iller arasındadır. Yeni dönem otobüslerin rahatlığının yanı sıra biletlerin alma kolaylığı da bizlerin işini oldukça kolaylaştırmaktadır. İnternetten İzmir-Malatya Otobüs Biletleri dediğimizde en uygun en rahat firmalar elimizin altında oluyor. Bu oldukça basit bir işlemdir. Yapmanız gereken gidiş ve varış yerini seçerek, saatinizi ayarlamak.

Neden otobüsle yolculuk

Yurdumuzda en fazla kullanılan ulaşım araçlarının başında gelir otobüs. Amerika da hava yolu en fazla tercih ediliyor olsa da ülkemizde son senelerde artış göstermesine rağmen hava yolu ulaşımı gelmek istediği seviyeye gelemedi. Böyle olmasının bir çok sebebi var tabi,  fiyatların fazlaca pahalı olması, kişilerin havada kendilerini güvende hissetmemesi bular gibi bazı nedenlerden dolayı. En çok tercih edilen kara yolu ulaşımı. Otobüslerin dışında bir alternatif daha karşımıza çıkıyor Trenler. Hızlı trenler hizmete giriyor olmasına rağmen maalesef trenler her yere gitmiyor. Bu nedenle elimizde en fazla tercih edilen otobüsler kalıyor. İzmir den Malatya ya  gitmek isteyenlerin çoğunun tercihi İzmir – Malatya otobüs bileti almak olacak.

Ucuz bilet almak

İşin en büyük noktası bileti erken tarihte almaktır. Uçak biletlerinde olduğu kadar ucuzluğu yakalayamasak da biletleri erken ayarlayarak daha ucuza alabiliriz. Kalabalıkça bir aileyseniz bu işten oldukça karlı çıkabilirsiniz. En uygun zamanı nasıl tutturabilirsiniz? İnternetten yapacağınız İzmir – Malatya otobüs bileti araması ile çıkacak firmalara bakarak en uygun otobüs firmasını tercih edebilirsiniz. Gideceğiniz tarihin belli olması size erken ve çok daha ucuz bilet alma imkanı sağlayacaktır. 

Selçuk ->
İZMİR->MALATYA
OTOBÜS SEFERİ

00 saat

68 TL

İZMİR->MALATYA
OTOBÜS SEFERİ

18sa 30dk

69 TL

İZMİR->MALATYA
OTOBÜS SEFERİ

19sa 30dk

75 TL

Güncel bilet fiyatları için www.biletkess.com ‘dan sefer sorgulama yaparak bulabilirsiniz. Online Kredi kartına biletini hızlıca alın.

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi