İzmir - Kocaeli Otobüs Seferi

17 Kasım 2015İzmir – Kocaeli Otobüs Bileti

Terminallerde Pişmaniye

Hemen hemen her otobüs terminalinde pişmaniye satan bir yer vardır. Türkiye de pişmaniye Kocaeli de hayatına başlamıştır. Bu yüzden pişmaniye deyince Kocaeli akla gelir. İzmir – Kocaeli otobüs biletiyle Kocaeli ye gelip pişmaniye almamak olmaz. Ülkemiz için Kocaeli ye pişmaniyenin anavatanı da diyebiliriz. 1600 lü yıllarda Padişahın kızını isteyen bir deli kanlıya kızımın saçları kadar ince bir tatlı yaparsan sana kızımı veririm demesi üzerine gencin, bu tatlıyı yaparken elinin yanması ve çok zorlanması sebebi ile pişman olması ve adının pişmaniye olması anlatılır. Bu mitolojik hikayenin üstüne bi yiyen pişman bi yemeyen pişman.

Terminallerdeki Kitapçılar

Şehirler arası otobüs yolculukları en kısası bir saat sürer. Zaten öyle bir saat falan süren yolculuğa da pek şehirler arası yolculuk gözüyle bakılmaz aslında. Şehirler arası yolculuk dediğin İzmir – Kocaeli otobüs bileti ile yapılır mesela, 6 -7 saat sürmeli aşağı yukarı. Terminallerdeki kitapçılar da bu zamanları değerlendirmek isteyen kişiler için varlar. 6-7 saat oldukça uzun bir zaman bu ölü zamanda faydalı bir şeyler yapmanın en kolay yolu kitap okumaktır. Hem yolda sıkılmanızı engeller hem de bilgi kazanmanızı sağlar. Otobüslerde kitap okurken dikkat etmeniz gereken bir husus var. Kafanızı öne eğmeyin. Kafanız dik kitabı kaldırarak okuyun. Aksi taktirde midenizin bulanma ihtimali oldukça yüksek. Ve otobüs yolculuğunda en son isteyeceğimiz şeydir mide bulantısı. Otobüste mide bulantısı çocukluğumuzun korkulu rüyası.

Terminallerdeki Çığırtlanlar

Otobüs bileti almak için de gitseniz bir arkadaşınızı almaya da gitseniz bu meşhur çığırtkan arkadaşlarla muhatap olursunuz ister istemez. Kocaeli mi abi? Kocaeliye yerimiz var abi. İstanbul, Kocaeli, Bursa kalkıyoooor. Gibi sloganları ile terminallerde devamlı karşılaştığımız arkadaşlar. İzmir – Kocaeli otobüs bileti almak için terminale gittiğinizde Kocaeli mi abi? sorusunu duyarsanız o arkadaşa evet deyip peşinden gitmeniz yüksek ihtimaldir. Arkasından gelecek soru hiç değişmez “Kaç kişi?”. Bazı arkadaşların olayı abartması sebebi ile bazı otobüs terminallerinde yasaktır çığırtkanlık. Kıvamında yapılması halinde terminalin karakterine bir güzellik katıyor bence. 

Güncel bilet fiyatları için www.biletkess.com ‘dan sefer sorgulama yaparak bulabilirsiniz. Online Kredi kartına biletini hızlıca alın.

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi