İzmir - Kırşehir Otobüs Seferi

22 Kasım 2015İzmir – Kırşehir Otobüs Bileti

Yolculuk ve Panik Bozukluk

Her 100 kişiden 3 veya 4 ünün panik atak hastası olduğu tahmine diliyor. Oldukça yüksek bir rakam aslında. Bu hastalığı normal durumlarda panik yapılması gereken bir durummuş gibi hareket edilmesi ve algılanması olarak değerlendirebiliriz. Her şeyin normal ilerlediği durumlarda bile yaş şöyle olursa ya böyle olursa diyerek kendi kendini paniğe sokma hastalığıdır. İzmir ve Kırşehir arası gibi uzun mesafeli yolculuklarda özellikle uzun bir zamanın otobüste geçirileceğinden dolayı bu hastalar panik durumuna geçebilirler. İzmir – Kırşehir otobüs bileti ile her şey normal bir şekilde yolculuk yaparken birden aklına otobüsün kaza yapacağı gelir ve sanki kaza yapmak üzereymiş gibi düşüncelere kapılırlar. Otobüs bi yere çarpsa ben kafamı öndeki koltuğa vururum. Devrilirse yandaki yolcu benim üstüme düşer. Acil bir durum olursa nasıl ineceğim gibi bir çok fikir kafasında dolaşmaya başlar. Bunun neticesinde çarpıntı, terleme, titreme, nefes alıp vermede zorlanma başta olmak üzere bir çok belirti kendini gösterir.

Kalp Hastalarının Yolculuk Yapması

Normal şartlarda kalp hastalarının otobüs yolculuğu yapmasında bir mahsur yoktur. Eğer ki yeni bir kalp ameliyatı veya bir kriz geçirmedi ise. Bu gibi durumlarda da doktora danışılmak sureti ile doktordan yapabilirsin bir şey olmaz onayını aldıktan sonra yapmak en uygunudur. İzmir – Kırşehir otobüs bileti alıp yola çıkmadan önce eğer kullandığınız bir ilacınız varsa almayı kesinlikle unutmayın. Şehirler arası bir yolculuk olması sebebi ile olası bir acil durumda yardımın yetişme süresi uzayabilir. Allah korusun krizin nerde geleceği belli olmaz. Allah korusun ücra bir yerden geçerken yaşanacak bir kriz halinde ambulansın yetişmesi biraz zaman alabilir.

Astım Hastalarının Otobüs Yolculuğu Yaparken Dikkat Etmesi Gerekenler

İzmir – Kırşehir otobüs bileti alıp yolculuğa başladığınızda fazla bir zaman geçmeden muavinin otobüsün içine oda spreyi sıkması yüksek ihtimaldir. Astım hastalarına ciddi rahatsızlık verebilir. Özellikle de bu konuda bir hassasiyetiniz olduğunun farkında iseniz yolculuğa başlamadan muavinleri uyarmanız çok yerinde bir hareket olur. Sıktıktan sonra ne kadar uyarsanız da bir kere sıkılmış ve siz rahatsız olmuş olacaksınız.