İzmir - Kırklareli Otobüs Seferi

17 Kasım 2015İZMİR KIRKLARELİ OTOBÜS SEFERİ

En ucuz otobüs bileti 75 TL' dir.

Ortalama seyahat süresi 10sa 30dk' dir.

Ortalama seyahat mesafesi 214 km' dir. 

İzmir – Kırklareli Otobüs Bileti

Uzun mesafeli yolculuklar

İzmir – Kırklareli arası 500 km ve yaklaşık 8 saat sürüyor. Bana göre 4 saat ve üzerinde süren yolculuklar uzun mesafeli yolculuk kategorisine girer. Kimilerine göre bu zaman daha kısa veya uzun olabilir. Kimisi 2 saate sıkılabileceği gibi kimisi 4 saatin nasıl geçtiğini anlamayabilir. Uzun mesafeli yolculukları kendi aracınız ile yapmanız oldukça zevkli olabilir. İstediğiniz yerde durursunuz. İstediğiniz çeşmeden su içebilirsiniz. Belki de geçtiğiniz bir ilçe veya il hoşunuza gider rotanızı değiştirebilirsiniz. İzmir – Kırklareli otobüs bileti ile yolculuk yapıyor olsanız bu rahatlığı tabi ki bulamazsınız. Otobüs ile yolculuk yapmanın en büyük avantajı özel araç ile yolculuk yapmaktan daha güvenlidir. Ayrıca eğer kalabalık değilseniz mesela bir veya iki kişi iseniz çok daha pahalıya gelir. Bir de özel araç ile uzun yola çıkmak şoförü baya bi yorabilir.

Otobüs ile Ucuza Yolculuk Yapmak

Yazımın başında da bahsettiğim gibi özel araç ile yolculuk yapmak daha çok masraflı olabilir. Bu yüzden otobüs yolculuğu tercih etmek ve İzmir – Kırklareli otobüs biletini ucuza almak çok akıllıca olur. Ucuz otobüs bileti için eskiden kullanılan ve hala da geçerliliğini koruyan bir yöntem. Otobüsün kalkmasına az bir zaman kala bilet almaya gitmek. Eğer otobüs boş ise zaten kalkmak üzere olan otobüs için iyi bir pazarlık ile daha ucuza bilet alabilirsiniz. Zaten otobüs boş gidecek o koltuğu kaça satarsa kar mantığı işleyebilir. Tabi bu yöntemin bir riski var; otobüste yer olmaması. Bunu göze alıp bu yöntemi deneyebilirsiniz. Bu yöntemin yanında bileti internetten almak ve erken almak fayda sağlayabilir.

Çocuklar için indirimli bilet

6 yaşından büyük çocuklar için bilet almak zorunludur. Kucağımda gitsin diyemezsiniz. Zaten 8 saatlik bir yolculukta kucakta çocuk götürmek oldukça yorucu olabilir. 6 – 12 yaş arası çocuklar için otobüs firmaları %30 indirim yapmak zorundalar. Bu rakam ulaştırma bakanlığının belirlemiş olduğu fiyat tarifesi üzerinden indirime uğrar. Misal 10 liralık İzmir – Kırklareli otobüs biletini 7 liraya alabilirsiniz. 

İZMİR->KIRKLARELİ
OTOBÜS SEFERİ

10sa 30dk

75 TL

 

Güncel bilet fiyatları için www.biletkess.com ‘dan sefer sorgulama yaparak bulabilirsiniz. Online Kredi kartına biletini hızlıca alın.

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi