İzmir - Kastamonu Otobüs Seferi

22 Kasım 2015İZMİR KASTAMONU OTOBÜS SEFERİ

En ucuz otobüs bileti 72 TL' dir.

Ortalama seyahat süresi 14 saat' dir.

Ortalama seyahat mesafesi 826 km' dir. 

İzmir – Kastamonu Otobüs Bileti

Uzun Yolculuklarda Otobüs Firması Tercihi

Günümüzde bir çok ulaşım aracı herkes tarafından kullanılabilir hale gelmiş olmasına rağmen hala en çok kara yolu kullanılır. Ve pek tabi kendi arası olmayan veya kendisi uzun yok yapmak istemeyenlerin tercihi otobüsler oluyor. İzmir – Kastamonu otobüs bileti alırken firma seçimi çok önemli, oldukça uzun bir mesafe söz konusu neticede. Uzun yolculuklarda tercihimizi etkileyecek en önemli iki unsur; güvenlik ve rahatlık. Güvenliğe önem gösteren, uzun yolculuklarda ikinci şoför bulunduran, araçların bakımını zamanında yaptıran firmaları tercih etmeye çalışmak gerekli. Bunun yanında dediğimiz gibi rahatlık da uzun mesafeli yolculuklarda dikkat edilmesi gereken bir husus neticede yaklaşık 10 saatlik bir yolculuk söz konusu. Tek koltuk seçeneği olan bir firmayı ve tek koltuk bileti tercih etmeniz benim size tavsiyem. Hem koltuğun geniş olması hem de yanınızda başkasının olmaması ciddi bir rahatlık sağlıyor.

Çocuklar ve Engelliler İçin İndirimli Otobüs Bileti

Pek fazla kişinin bilmedi bir konu, çocuklara ve engellileri otobüs biletlerinin yüzde 30 – yüzde 40 indirimli alınabilmesi. Ulaştırma bakanlığınca belirlenen ücret tarifesinde belirlenmiş olan fiyatlar üzerinden biletleri yüzde 30 – 40 indirimli almak mümkün. 6 yaşından büyük çocuklara ayrı koltuk alınmak zorunda bu durumda bileti indirimli alabilirsiniz çocuk yolcular için bu indirim oranı %30. %40 engelli olduğunu belgeleyen yolcular için de bu indirim oranı yüzde 40. İzmir – Kastamonu otobüs bileti alırken yolcunun çocuk veya engelli olduğunun belirtilmesi veya yolcular arasında çocuk ve engelli olduğunun belirtilmesi halinde bu indirimleri yapmak zorundadır.

Zorunlu Yolcu Sigortası

Otobüs firmaları tarafından yapılması zorunlu olan, halk arasında bu isimle bilinen “Koltuk Ferdi Kaza Sigortası”. Eğer İzmir – Kastamonu otobüs bileti aldığınızda bileti kontrol ederseniz bu konuyla ilgili ibareyi görebilirsiniz. Bu sigorta ne işe yarıyor? Öncelikle herhangi bir kaza neticesinde özellikle bir yaralanma falan söz konusu ise tazminat hakkınız doğar. Sonrasında Allah korusun, ölümlü bir kazada ölen kişinin ailesine tazminat hakkı doğar. Kimse kaza geçirmek istemez ama dünya hali her şey olabilir bu açıdan oldukça faydalı bir uygulamadır.

İZMİR->KASTAMONU
OTOBÜS SEFERİ

14 saat

72 TL

Güncel bilet fiyatları için www.biletkess.com ‘dan sefer sorgulama yaparak bulabilirsiniz. Online Kredi kartına biletini hızlıca alın.

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi