İzmir - Kars Otobüs Seferi

16 Kasım 2015İzmir – Kars Otobüs Bileti

Otobüs yolculuğu yaparken bir şeyler okumak

İzmir – Kars arasındaki mesafe yaklaşık 1600 – 1700 km tahmini otobüs yolculuğu süresi 18 saat. Bu kadar zamanı boşa geçirmemek gerekli. Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’in ilk ayeti “Oku”. Günümüzde de en çok ihtiyacımız olan şey okumak ve bilgilenmek. İzmir – Kars otobüs bileti alırken yanında birde kitap alın. Özellikle büyük otobüs terminallerinde kitap satan noktalar muhakkak olur. Hatta birkaç tane olur. Yolculuk başlamadan önce keyfinize ve tarzınıza göre bir kitap seçip hem keyifli hem faydalı bir zaman geçirmiş olursunuz. 18 saatlik bir sürede muhtemeldir ki bu zamanın bir kısmını uyuyarak geçireceksiniz geri kalan zamanda boş boş etrafı izlemek yerine bir şeyler okumak en iyisidir. Otobüs yolculuğu gibi ölü zaman diyebileceğimiz zamanlarda yapılabilecek en iyi şeylerden birisi kitap okumaktır.

Rahat Otobüs Yolculuğu Yapmak

İzmir – Kars gibi uzak mesafeli yolculuklarda çok çok fazla önem kazanır bu mesele. O kadar saat bir koltukta oturarak yolculuk etmek cidden zor bir iş. Bu yüzden yolculuğumuzu en yüksek düzeyde rahatlatmamız çok iyi olur. İzmir – Kars otobüs bileti aldıktan sonra otobüs terminallerinde sıkça rastladığınız seyahat yastıklarından almak çok faydalı oluyor. Özellikle de benim gibi otobüs yolcuğunda uyuyabiliyorsanız. Bazı insanlar otobüste kesinlikle uyuyamıyorlar. Bu arkadaşlar boşa para harcamasın ama 18 saat yolculukta mecburen uyumak zorunda kalabilirsiniz. Güzel ülkemizin bir ucundan diğer ucuna yapacağımız bu uzun yolculukta daha rahat bir yolculuk yapmak için başka bir tavsiye; tekli koltuk almak. Bazı firmaların tekli koltuk seçeneği oluyor ve koltuklar daha geniş olmasının yanında yanınızda kimse oturmadığı için ciddi rahatlık sağlıyor.

Ucuz otobüs bileti temin etmek

Yolculuğumuzu rahatlattık ve kitap okuyarak faydalı bir zamanda geçirdiğimize göre tek eksiğimiz otobüs biletini ucuza getirmek. Bu mesele tabi ki çok önemli, özellikle kalabalık bir aile iseniz. Ucuza İzmir – Kars otobüs bileti almak için internetten faydalanabilirsiniz ve yolculuk tarihinizin belli olması halinde erken bilet alımının bu konuda faydası olacaktır. 

Güncel bilet fiyatları için www.biletkess.com ‘dan sefer sorgulama yaparak bulabilirsiniz. Online Kredi kartına biletini hızlıca alın.

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi