İzmir - ERZURUM Otobüs Seferi

18 Kasım 2015İZMİR ERZURUM OTOBÜS SEFERİ

En ucuz otobüs bileti 85 TL' dir.

Ortalama seyahat süresi 22 saat' dir.

Ortalama seyahat mesafesi 1468 km' dir. 

İzmir-Erzurum Otobüs Bileti

Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük kenti olan Erzurum oldukça eski bir yerleşim birimidir. Palandöken Dağı eteklerinde kurulu olan şehir son zamanlarda kış turizmi açısından büyük önem kazanmıştır. Tarihi yönden çok zengin birçok eseri koruyan ve adeta bir kültür merkezine benzeyen kent günümüzde önemli bir turizm potansiyeli taşımaktadır. Milli mücadele ve bağımsızlık hareketinin temelinin atıldığı Kongre 23 Temmuz 1919 da Erzurum’da toplamıştır. Erzurum Oltu Taşı ile ünlü bir ilimizdir. Bu ilimizi görmek isterseniz 1 adet İzmir-Erzurum otobüs bileti alın.

Erzurum İli Hakkında                

Dağları, uçsuz bucaksız yaylaları ile eşssiz güzelliklere sahip, Doğu Anadolu Bölgesi’nde, ancak Doğu Karadeniz’de de toprakları olan bir şehrimizdir. Bir kış sporları merkezi olan Palandöken Dağları, Erzurum’a kış mevsiminde ayrı bir hareketlilik getiriyor. Erzurum’da kurak ama ılık yaz günleri yaşanır. Sıcaklık temmuz ve ağustos aylarında bile ancak bir kaç gün için 30 dereceyi aşar. Bu güzel kentimizi en yakın zamanda görmek için 1 adet İzmir-Erzurum otobüs bileti almanız yeterlidir.

Erzurum İlinde Gezilecek Yerler

Dadaşlar diyarı Erzurum’a gidip, Palandöken’in eşsiz manzarasında kaymayı, ardından meşhur Cağ Kebabı ve  Kadayıf Dolması tadı ile günü bitirmeyi kim istemez ki? Tüm bunlar için ihtiyacınız olan İzmir-Erzurum otobüs bileti satın almak. Tarihin ilk dönemlerinden beri bir yerleşim yeri olan Erzurum günümüzde de Türkiye'nin 14. ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehridir. İl nüfusunun yaklaşık 50,000'ini öğrenciler oluşturur. Toplam nüfusu 1.135.335 kişidir. Tarihi yapı olarak ve tarihi eserler bakımından bölgede çok önemli role sahiptir. Erzurum isminin açıklaması şöyledir: Kent, Selçuklu sultanlarının bölgeye gelmesiyle Anadolu da ilk ele geçirdikleri yerlerden biri haline gelmiştir. O dönemde Anadolu, Romalıların (Rum) ülkesi olarak bilindiğinden Selçuklular bu kentin adını Arapçadaki açıklaması Arz-u Rûm yani Rum Toprakları olarak adlandırılmıştır. Doğu’nun en önemli şehri, çok sayıda kültüre ev sahipliği yapmış olan saklı hazine Erzurum sıcak aylarda tabiatını keşfedebileceğiniz, kış aylarında ise sporların her türünü deneyebileceğiniz ve her yerinde ayrı bir tarihi değerini yakalayabileceğiniz bir Doğu cenneti.

 

İZMİR->ERZURUM
OTOBÜS SEFERİ

22 saat

85 TL

İZMİR->ERZURUM
OTOBÜS SEFERİ

23 saat

80 TL

İZMİR->ERZURUM
OTOBÜS SEFERİ

22 saat

90 TL

İZMİR->ERZURUM
OTOBÜS SEFERİ

22 saat

85 TL

İZMİR->ERZURUM
OTOBÜS SEFERİ

23 saat

80 TL

İZMİR->ERZURUM
OTOBÜS SEFERİ

22 saat

85 TL

İZMİR->ERZURUM
OTOBÜS SEFERİ

22 saat

80 TL

Güncel bilet fiyatları için www.biletkess.com ‘dan sefer sorgulama yaparak bulabilirsiniz. Online Kredi kartına biletini hızlıca alın.

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi