İzmir - Erzincan Otobüs Seferi

17 Kasım 2015İZMİR ERZİNCAN OTOBÜS SEFERİ

En ucuz otobüs bileti 76 TL' dir.

Ortalama seyahat süresi 18 saat' dir.

Ortalama seyahat mesafesi 1277 km' dir. 

İzmir-Erzincan Otobüs Bileti

Doğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat’ın yukarı kısmında yer alan Erzincan, Anadolu’nun en eski kültür merkezlerinden birisidir. İpek yolu güzergahında yer alan kent Hitit, Urartu, Med, Pers, Hellen, Roma egemenliğinde kalmış, Malazgirt Zaferinden sonra Türk ve Osmanlı’nın eline geçmiştir. Erzincan kültürel zenginliği kadar doğal güzellikleri, coğrafyası, mutfağı ve alışveriş imkanları ile turizm cennetidir. Erzincan birinci derecede deprem kuşağındadır. 1939 depreminden sonra şehir merkezi şuan ki yerinde yeniden kurulmuştur. En son önemli deprem 6,8 şiddetinde meydana gelmiş ve 657 kişi hayatını kaybetmiştir. Erzincan’ın ekonomisi tarıma dayanır. Aktif nüfusun % 70’i tarım sektöründe çalışır. Maden ve sanayi sektörü gelişme göstermektedir. Hayvancılık tarımdan sonra en büyük gelir kaynağıdır. Sizde Erzincan ilinin geçmişini yerinde görmek istiyorsanız 1adet İzmir-Erzincan otobüs bileti ile ulaşabilirsiniz.

Erzincan İli Hakkında

Birçoğumuz bilir; Erzincan özellikle kış ayları içerisinde çok yoğun bir mevsim geçiren illerimizin başında gelir. Kar, soğuk, rüzgar yoğun yaşanır o bölgede. Hâl böyle olunca da, kış aylarında İzmir-Erzincan otobüs bileti satın alırken öncelikli olarak seferleri takip etmek gerekir. Ülkemizin Doğu Anadolu bölgesinde olan ve her geçen yıl kendisini geliştiren, o bölge sınırların içersindeki önemli illerin arasında yer alan Erzincan, dilediğiniz zaman en uygun şekillerde ulaşım sağlamanızın da bir hayli kolay olduğu bir il oluyor artık.

Erzincan İlinin Gezilecek Yerleri

Tarihin en önemli ticaret yollarından biri olan İpek Yolu üzerinde olması sebebiyle şehir farklı medeniyetlerce önemli görülmüştür. Zaman içinde birçok devletin hakimiyeti altına giren topraklarında; günümüzde bu medeniyetlerden kalma pek çok tarihi eser bulunmaktadır. Bu tarihi ve kültürel mirasının yanı sıra eşsiz güzellikleri ile de ilgi çeken bir şehirdir. En uygun otobüs bileti ile seyahat edebildiğiniz şehirde bulunduğunuz zamanda gezebileceğiniz yerleri şöyle sıralayabiliriz. Çadırcı hamamı, Mesire alanı, Kızlar kalesi, Ulu Camii kalıntısı, Erzincan kalesi, Çadırcı hamamı; Osmanlı dönemi eseri olan yapı 1548 yılında inşa edilmiştir. Sizde bu kentimizi keşfetmek istiyorsanız en yakın zamanda 1 adet İzmir-Erzincan otobüs bileti temin edin.

İZMİR->ERZİNCAN
OTOBÜS SEFERİ

18 saat

76 TL

İZMİR->ERZİNCAN
OTOBÜS SEFERİ

21 saat

75 TL

İZMİR->ERZİNCAN
OTOBÜS SEFERİ

19 saat

90 TL

İZMİR->ERZİNCAN
OTOBÜS SEFERİ

18 saat

76 TL

İZMİR->ERZİNCAN
OTOBÜS SEFERİ

21 saat

75 TL

İZMİR->ERZİNCAN
OTOBÜS SEFERİ

19sa 30dk

76 TL

Güncel bilet fiyatları için www.biletkess.com ‘dan sefer sorgulama yaparak bulabilirsiniz. Online Kredi kartına biletini hızlıca alın.

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi