İzmir - Diyarbakır Otobüs Seferi

18 Kasım 2015İZMİR DİYARBAKIR OTOBÜS SEFERİ

En ucuz otobüs bileti 100 TL' dir.

Ortalama seyahat süresi 21sa 30dk' dir.

Ortalama seyahat mesafesi 1413 km' dir. 

İzmir- Diyarbakır Otobüs Bileti

Diyarbakır şehri farklı dönemlerde farklı isimlerle anılmıştır.Asur hükümdarı Adad-Nirayi'ye ait bir kılıç kabzasında kentin adı "Amed" ya da "Amedi" olarak geçmektedir. Diyarbakır sularının taşlarının siyah olması nedeniyle "Kara Amid" diye isimlendirilen şehir, Arap egemenliği sırasında "diyār" ve "Bekr" isimleri ile Diyâr-i Bekr olarak tarihe geçmiştir. "Diyar-ı bekr" ileriki zamanlarda "Diyarbekir";Osmanlı'nın son yıllarına kadar daha çok bir bölge ismi olarak kullanılmıştır.1867 yılında il oluşu sonrası yavaş yavaş terkedildiği, bütün bölgeyi nitelemesinin yanında merkez sancak için de Diyarbekir adının kullanıldığı görülmektedir. Atatürk'ün trenle 17 kasım 1937'de Diyarbakır'dan Elazığ'a geçtiği gece dil konusunda yapılan bir tartışmanın ardından Türk Dil Kurumu'na gönderilen bir telgraf sonucunda yapılan çalışmayla kentin ado ''Diyarbakır'' olarak değiştirilmiştir. Doğunun eşsiz şehri Diyarbakır’ı görmek için en yakın zamanda İzmir-Diyarbakır otobüs bileti alın.

Tatilinizi Diyarbakır’da Devam Etmeye Ne Dersiniz?

Diyarbakır mutlaka ömrünüz içerisinde gezip görmeniz gereken, kalesi ve kendine özgü yemek kültürü, baklavaları ya da diğer unsurları ile ön planda olan oldukça özel bir şehirdir. Tabii, sizler de henüz daha bu mükemmel ve özel ili gezmedi iseniz daha fazla zaman kaybetmeyin ve hemen bir İzmir-Diyarbakır otobüs bileti herhangi bir sorun yaşamadan satın alın.

Diyarbakır’ın Gezilmesi Gereken Yerler

Şarkılarda adı geçen Malabadi Köprüsü, şehrin orta yerinde tüm heybetli görüntüsüyle yüzyıllardır duran surları ile Doğu’nun en çok seyahat edilen kentleri arasındadır Diyarbakır. Otogar kent merkezinde bulunmaktadır ve buradan diğer ilçelere; şirketlerin özel servisleri ve minibüsler ile ulaşım gerçekleştirilebilir. Kentte bulunurken gezebileceğiniz yerler; Behram Paşa Camii, Çermik Kaplıcaları, Dicle Köprüsü, Surp Gıregos Kilisesi. Çermik Kaplıcaları; aynı adlı ilçede yer almaktadır. Halk tarafından özel bir dua ederek yıkanan kadınların daha çabuk hamile kalacağına inanılır. Kaplıca sularının romatizmal hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. Diyarbakır karasal iklim etkilerinin en sert görüldüğü kentlerden biridir. Yazların yüksek sıcaklıklarda yaşandığı şehirde kışlar; bölgedeki diğer kentlere oranla daha yumuşak geçmektedir. Sizde en  kısa zamanda bu şehri görmek için bir İzmir-Diyarbakır otobüs bileti alın.

Kuşadası ->
İZMİR->DİYARBAKIR
OTOBÜS SEFERİ

21sa 30dk

100 TL

Kuşadası ->
İZMİR->DİYARBAKIR
OTOBÜS SEFERİ

21sa 30dk

100 TL

İZMİR->DİYARBAKIR
OTOBÜS SEFERİ

21sa 30dk

100 TL

İZMİR->DİYARBAKIR
OTOBÜS SEFERİ

21sa 30dk

100 TL

İZMİR->DİYARBAKIR
OTOBÜS SEFERİ

21sa 30dk

100 TL

İZMİR->DİYARBAKIR
OTOBÜS SEFERİ

21 saat

100 TL

Güncel bilet fiyatları için www.biletkess.com ‘dan sefer sorgulama yaparak bulabilirsiniz. Online Kredi kartına biletini hızlıca alın.

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi