İzmir - Çorum Otobüs Seferi

18 Kasım 2015İZMİR ÇORUM OTOBÜS SEFERİ

En ucuz otobüs bileti 62 TL' dir.

Ortalama seyahat süresi 13sa 30dk' dir.

Ortalama seyahat mesafesi 832 km' dir. 

İzmir-Çorum Otobüs Bileti

Çorum Karadeniz Bölgesi'nin Orta Karadeniz Bölümü'nde yer alan bir ildir. Şehrin bir bölümü Karadeniz Bölgesi'nde bir kısmı ise İç Anadolu Bölgesi'ndedir. Toplam 13 ilçesi bulunmaktadır ve en büyük ilçesi Sungurlu'dur. Çorum dünyanın en iyi leblebi üretimini yapar. Ayrıca bölgesinin en iyi pirinç üretimine sahiptir. Çorum ili, Anadolu kültür mozaiği içerisinde  konuma sahiptir. Günümüzden 7 bin yıl öncesine ait kültürel verilere rastlanan Çorum’da, ilk organize devleti inşa eden Hititlerin ilk başkenti Hattuşa bulunmaktadır. Hattuşa Anadolu’nun kalbinde, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine girmiş ülkemizdeki 9 değerden biridir. Eğer sizde bu değeri görmek istiyorsanız sadece 1 İzmir-Çorum otobüs bileti almanız kafidir.

Çorum İli Hakkında

Çorum; birçok farklı araştırma neticesinde elde edilen sonuçlara bakıldığı zaman; Yontma Taş Çağı dönemine ait birçok farklı bulgu Çorum içerisinde bulunmuş durumdadır. Galat, Bizans ya da Roma gibi birçok farklı milletin Çorum içerisin de tarihi süreç içerisin de yaşadığı görülmektedir. Hâl böyle olunca da İzmir-Çorum otobüs bileti alarak gideceğiniz bu özel il içerisinde birçok farklı tarihi kalıntı ve bulgu ile karşılaşmanız oldukça mümkündür. Yani, tarihi açıdan birçok farklı kalıntıyı görmek, sorunsuz bir şekilde tarihe ufak bir seyahat yapmak istiyor iseniz pek fazla bilinmeyen özellikleri ile Çorum sizleri beklemektedir.

Çorum İlinin Doğal Güzellikleri

Çorum şehir kazılarında elde edilen eserlerden bazıları da Ankara’da bulunan Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde yer almaktadır. Evliya Çelebi’nin Seyahatname eserinde de bahsettiği bir yapı olan Çorum Kalesi; Selçuklular döneminden kalma bir eser olarak kentte varlığını korumaktadır. Kalenin içinde bir camii ve 42 tane konut yapısı günümüzde de varlığını sürdürmektedir. Sultan Kılıç Arslan tarafından yaptırıldığı bilinen kale; Roma Bizans döneminden kalma taşlar kullanılarak yapılmıştır. Ulu Camii, Saat Kulesi, Boğazköy Müzesi, Kybele Kabartması şehirde görebileceğiniz diğer eserlerdendir. Doğal güzelliklerinden olan Çatak Tabiat Parkı, İncesu Kanyonu, Kargı Yaylası, Abdullah Yaylası ve İskilip Yaylaları da görülmeye değer yerlerdendir. Eşsiz kaleyi ve diğer güzellikleri görmek için en kısa zamanda İzmir- Çorum otobüs bileti almalısınız.

İZMİR->ÇORUM
OTOBÜS SEFERİ

13sa 30dk

62 TL

İZMİR->ÇORUM
OTOBÜS SEFERİ

13sa 30dk

54 TL

İZMİR->ÇORUM
OTOBÜS SEFERİ

12sa 30dk

55 TL

İZMİR->ÇORUM
OTOBÜS SEFERİ

12sa 30dk

60 TL

İZMİR->ÇORUM
OTOBÜS SEFERİ

12 saat

65 TL

İZMİR->ÇORUM
OTOBÜS SEFERİ

12sa 30dk

58 TL

 

Güncel bilet fiyatları için www.biletkess.com ‘dan sefer sorgulama yaparak bulabilirsiniz. Online Kredi kartına biletini hızlıca alın.

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi