İzmir - Çankırı Otobüs Seferi

19 Kasım 2015İzmir-Çankırı Otobüs Bileti

Çankırı  İç Anadolu Bölgesi'nde bulunan bir ildir. Kuzey ilçeleri Karadeniz Bölgesi'nde kalan il, kuzeyde Karabük, doğuda Çorum, güneydoğuda Kırıkkale, güneyde Ankara ve batıda Bolu illeriyle çevrilidir.İlimizde merkez ilçede dahil 12 ilçe, 19 belde ve 366 köy vardır. Yılın yarısında karlarla kaplı yüce dağları, topraklarının üçte birini kaplayan ormanları, fotoğrafçılık ve avcılık gibi pek çok turizm çeşidine elverişli yaylaları, zengin termal kaynakları ve yüzyıllardır yaşatılan kültürel değerleri, sevecen insanları ile doğayla baş başa kalmak ve şehir hayatından uzaklaşmak isteyenler için idealdir.Eğer sizde bu huzuru yaşamak istiyorsanız bir adet İzmir- Çankırı otobüs bileti almanız yeterlidir.

Çankırı İlinin Özellikleri

Devrez’in inci tanesi gibi pirinciyle bütün Türkiye’de ünlü ilimiz: Çankırı
Devrez vadisinde yetişen, inci tanesi gibi pirinciyle bütün Türkiye’de ünlü olan Çankırı ilimiz, Orta Anadolu’nun kuzey yöresinde uzanır. Arazi genel olarak bozkır görünüşündedir. Toprağın  en bereketli yerleri de, Devrez çayının iki yamacındadır. Burada yetişen pirinç, kaliteli ve çok verimlidir. Gene Devrez vadisinde sebze ve meyvecilik hayli ileridir. Göz alabildiğine uzanan bağlarda bol bol üzüm yetişir. Ayrıca şeker pancarı, buğday, arpa ve hayvan yemi tarımı da gelişmektedir. Çankırı’da bulunan kaya tuzu yatakları zengindir. Öteden beri işletilen bu yataklar, ilin  gelir kaynakları arasındadır. Çankırı’da çıkan kaya tuzu saf ve kaliteli olduğu için yurdumuzun tuz sanayisinde çok tutulur. Sizde Çankırı ilinin birçok özelliğini keşfetmek istiyorsanız bir adet İzmir- Çankırı otobüs bileti almanız yeterlidir.

Çankarı İlinde Görebileceğiniz Doğal Güzellikler

Termal tesisleri ve içmeleri ile sağlık turizminin geliştiği kentlerimizden birisidir. İzmir-Çankırı otobüs bileti ile yolculuk ettiğinizde şehirde görebileceğiniz yerleri şöyledir. Akbaş Köprüsü,  Çankırı Kalesi, Çavundur Termali, Hüyük Yeraltı Şehri ve Tuz Mağarası. Akbaş Köprüsü; Melen Çayı üzerine 20. yüzyılda yapılmış bir köprüdür. Çerkeşli Hacı Gökmen tarafından inşa ettirilen köprü beş gözlüdür. Çankırı Kalesi; Şehrin kuzey tarafında bir tepe üzerine yapılmıştır. Tarihte kale yerleşim alanı olarak da kullanılmıştır. Kaleden günümüze ulaşmış olan yapı Selçuklu Devleti komutanlarından Emir Karatekin Bey türbesidir ve danişmentliler tarafından yapılmıştır.

Güncel bilet fiyatları için www.biletkess.com ‘dan sefer sorgulama yaparak bulabilirsiniz. Online Kredi kartına biletini hızlıca alın.

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi