İzmir - Çanakkale Otobüs Seferi

18 Kasım 2015İZMİR ÇANAKKALE OTOBÜS SEFERİ

En ucuz otobüs bileti 37 TL' dir.

Ortalama seyahat süresi 6 saat' dir.

Ortalama seyahat mesafesi 312 km' dir. 

İzmir-Çanakkale Otobüs Bileti

Anadolu'nun en batı noktası olan Baba Burnu ile Türkiye'nin en batı noktası Gökçeada'daki İncir burnu Çanakkale içindedir. Çanakkale ilinin topraklarının bütününe bakıldığında, üzerinde kurulmuş olduğu yarımada Biga Yarımadası olarak adlandırılır. Yani ilin eski merkezi Biga olup, Cumhuriyet döneminde, kazanılmış olan başarılardan dolayı ilin ismi  Çanakkale olarak değiştirilmiştir. İlin isminin kökeni yörede çok gelişmiş olan çanak çömlek mesleğine dayanır. Kentin iki simgesi hâline gelen Kale-i Sultaniye ile çanakçılık özdeşleşince de şehir Çanakkale olarak adlandırıldı. Bu tarihi güzellikleri kesinlikle görmelisiniz. Sadece alacağınız bir adet İzmir-Çanakkale otobüs bileti ile 4.5 saatte  ulaşabilirsiniz.

Tarihimizin Önemli Kentlerinden Biri Olan Çanakkale

Dünya Tarihi’nde de akıl almaz bir başarı örneği olarak gösterilen Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı ve Antik Çağlardan beri kullanılan bir dünya örneği olan Çanakkale, Gelibolu Yarımadası’nın da desteğiyle Ege Denizini Marmara Denizine bağlayan bir köprü konumundadır. Gelibolu Yarımadası, Avrupa Kıtasında yer alan ve denizyolu ile geçileceği zaman heybeti önünde eğilmesi gereken bir kara parçasıdır. Çanakkale kent merkezinin paralelinde olan Kilitbahir’de ise dağ yamacına görsel olarak yapılmış “Dur Yolcu” Anıtı, Çanakkale şehitlerine gönderme yapan manevi bir işaret olarak sizi karşılamaktadır. Sizde tarihi Çanakkale’de yaşamak isterseniz sadece bir adet İzmir-Çanakkale otobüs bileti almanız yeterlidir.

Çanakkale’yi Keşfetmeye Aynalı Çarşı’dan Başlayı

Esas adı Passage Hallio olan çarşı 1890’da Eliyau Hallio tarafından imar edilmiştir. Gelibolu savaşı sırasında bombalanan ve harabe haline gelen çarşı, 1967’de restore edilerek kullanılmaya başlamıştır. Orijinal yapıda her iki girişinde bulunan aynalar nedeniyle Aynalı Çarşı olarak bilinmekte ve Çanakkale Türküsü’nde geçmektedir. Çarşı’da farklı hediyelikler ve şarap, zeytin, peynir helvası, keşkek gibi şehre özgü yiyecekler satılmaktadır. Şehir yapı olarak kozmopolit bir yapı görünümüne sahip olan Çanakkale’de Türkmen, Yörük, Çerkez, Boşnak ve muhacir Türkler birlik için belli bir sınır olmadan yaşamlarını sürdürmektedir. Bu yapı şehre de yansımış ve dolaşırken bu sıcaklığı hissedebileceğiniz bir yer olarak sizi karşılamaktadır. Bu doğal güzellikleri keşfetmek için sizde en kısa zamanda  bir İzmir-Çanakkale otobüs bileti almalısınız.

 

ANTALYA ->
İZMİR->ÇANAKKALE
OTOBÜS SEFERİ

00 saat

37 TL

İZMİR->ÇANAKKALE
OTOBÜS SEFERİ

06 saat

34 TL

İZMİR->ÇANAKKALE
OTOBÜS SEFERİ

06 saat

34 TL

İZMİR->ÇANAKKALE
OTOBÜS SEFERİ

06 saat

34 TL

İZMİR->ÇANAKKALE
OTOBÜS SEFERİ

06 saat

34 TL

Güncel bilet fiyatları için www.biletkess.com ‘dan sefer sorgulama yaparak bulabilirsiniz. Online Kredi kartına biletini hızlıca alın.

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi