İzmir - Bursa Otobüs Seferi

17 Kasım 2015İZMİR BURSA OTOBÜS SEFERİ

En ucuz otobüs bileti 30TL' dir.

Ortalama seyahat süresi 5 saat' dir.

Ortalama seyahat mesafesi 330 km' dir. 

İzmir-Bursa Otobüs Bileti

Bursa ilinin kent merkezi, Türkiye'nin büyük metropol kentlerinden ve en çok nüfusa sahip 4. şehridir. Ekonomik bakımdan gelişmiş şehirlerinden biri olan Bursa doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır. Bursa'da en fazla Osmanlı Devleti'nin kuruluşuna ait tarihî eserlerin bulunmasının sebebi ise, Bursa'nın Osmanlı Devleti'nin ilk başkenti olmasıdır. Bursa parkları, müzeleri ve çarşısıyla bölgede öne çıkar. Ayrıca Bursa Marmara bölgesinin İstanbul metropol şehrinden sonra gelen ikinci büyük şehridir. Türkiye'nin en önemli sanayi kentlerindendir. İzmir - Bursa arası mesafe 330 km olup, yolculuk ortalama olarak 4 saat sürüyor ve güzergah boyunca otobüsler  Manisa, Balıkesir illerinden geçiyor. Eğer sizde bu tarihi güzellikleri görmek yöresel yemekleri tatmak isterseniz size 1 adet  İzmir-Bursa otobüs bileti kadar yakın olduğunu bilmelisiniz.

İzmir-Bursa Güzergahında Manisa’da Bir Mola

Temin edeceğiniz bir İzmir-Bursa otobüs bileti İzmir’den Bursa’ya Manisa ve Balıkesir’den geçerek kolay bir şekilde varabilirsiniz. İzmir’de Çeşme veya Foça’da başlayan tatil yolculuğunuzu, Marmara kokan Bursa’ya uzatarak eğlenceli ve yeşil bir yolculuk yapabilirsiniz. Manisa'ya ulaştığınızda meşhur Manisa Kebabı'nı deneyebilir, üzerine yol üzerinde satılan çeşitli üzümleri tatlı olarak deneyebilirsiniz. Eğer daha  kesin bir tatlı istiyorsanız, tabi ki en az 25 çeşit baharattan yapılan mesir macunundan tatmanız gerekmektedir.

İzmir-Bursa Güzergahında Balıkesir’de Bir Mola

Bir sonraki durağınız Balıkesir olacaktır ama orayı geçtikten sonra yol üzerinde Susurluk’ta bir ara vermelisiniz çünkü bu civarında sıra sıra olan tesislerden birinde Susurluk tostu ve ayranı ile ara verebilirsiniz. Susurluk tostunu içerik olarak beğenmezseniz, biraz ilerde Ayvalık tostunun tadına bakabilirsiniz. Bu tesislerde farklı hediyelik eşya ve yiyecek bulabilirsiniz. Susurluk’tan sonra eşsiz Ulubat Gölü manzarası beraberinde Bursa güzergahında yol alabilir veya göl kenarında bir mola verip temiz havaya ve enfes bir yeşilliği seyrederek yolcuğunuza devam edebilirsiniz. Ama bunu gerçekleştirmezseniz bile Bursa kendine özgü meşhur tatlarının yanı sıra arka fonda göz alan bir yeşil doğa sunmaktadır. Hemen bir İzmir - Bursa otobüs bileti alarak bu eğlenceli yolculuğu siz de yaşayabilirsiniz.

Bodrum ->
İZMİR->BURSA
OTOBÜS BİLETİ

05 saat

30 TL

İZMİR->BURSA
OTOBÜS BİLETİ

05sa 15dk

30 TL

İZMİR->BURSA
OTOBÜS BİLETİ

00 saat

38 TL

İZMİR->BURSA
OTOBÜS BİLETİ

05sa 15dk

30 TL

İZMİR->BURSA
OTOBÜS BİLETİ

00 saat

35 TL

İZMİR->BURSA
OTOBÜS BİLETİ

06 saat

30 TL

Güncel bilet fiyatları için www.biletkess.com ‘dan sefer sorgulama yaparak bulabilirsiniz. Online Kredi kartına biletini hızlıca alın.

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi