İstanbul - Şırnak Otobüs Seferi

09 Kasım 2015İSTANBUL ŞIRNAK OTOBÜS SEFERİ

En ucuz otobüs bileti 130 TL' dir.

Ortalama seyahat süresi 23 saat' dir.

Ortalama seyahat mesafesi 1661 km' dir.

İstanbul-Şırnak Otobüs Bileti

Şırnak ili toprakları  Güneydoğu bölgesinin Fırat ile Dicle bölümünün Dicle kısmı olan bölümünde yer alır. Öteki kısmı da Doğu Bölgesi sınırları içerisindeki yerde kalır.İl Batıda Mardin, Kuzeyde Siirt, Kuzeydoğuda Hakkâri illeri arasındadır.Şırnak, Türkiye’nin uzak sınır bölgesinde yer alması nedeni ile sülalenin dışarıda bırakılmış haşere çocuğuna benzer. Merkeze kilometrelerce  uzaklığı ve ulaşım şartlarının zorluğu, ayrıca bölgede ileri düzeyde gelişmenin yaşanamaması ve  Şırnak’ da yaşayan insanlar bu çaresiz durum karşısında göç etmeyi seçmektedir. Şırnak yöresi dağlık alanda olduğu için tarım için verimli toprak bulunmamakta ve bu sebepten sadece hayvancılık sektörü anlamında gelişme elde edilebilmektedir. Bölgeye ulaşım sadece karayolu ile sağlanmaktadır. En rahat şekilde gidebilmek için İstanbul-Şırnak otobüs bileti ile yolculuk etmeyi tercih edin.

Şırnak’ta Bayram Coşkusu Bir Başka Yaşanır

Türkiye’nin tüm doğu bölgelerinde olduğu gibi Şırnak’ta da yılın belirli zamanlarında ve bayramlarda insanların memleketlerine tatil için dönmesi nedeni ile bir hareketlilik yaşanmaktadır. Bir şehrin genel yapısı hakkında bilgi sahibi olabilmek için şehir otogarında bir, iki saat geçirmeniz yeterli olabilir. Şırnak’tan ailesini ziyaret etmek isteyen bir öğrenci özellikle bayram dönemlerinde yolculuk aşamasında problem yaşamamak için biletini birkaç gün öncesinden alması gerekir.Böyle bir durum sadece İstanbul-Şırnak otobüs bileti alırsanız yaşamazsınız. Çünkü otobüs seferleri diğer illere göre daha fazladır.Günümüzde zamanın ne kadar değerli olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Şırnak İlinin Yöresel Yemekleri

Türkiye’nin hemen her şehrinde olduğu gibi Şırnak ilinin de kendine özel yöresel lezzetleri bulunmaktadır. Sebze yemeğinden et yemeğine, salata çeşitlerinden tatlılarına kadar Şırnak, kendini diğer şehirlerin lezzetlerinden ayırmaktadır. Güneydoğu Bölgesinde bulunan Şırnak şehri, bulunduğu coğrafi konumu itibariyle zengin bir yemek kültürüne sahiptir.Şırnak iline özgü birçok meşhur yemek, içecek, hamur işi tatlılar vardır. Ama Şırnak denince akla ilk gelen yöresel tatlar perde pilavı, kipe v.b. Bu yöresel yemekleri tatmak için sadece İstanbul-Şırnak otobüs bileti almanız yeterlidir.Ayrıca Şırnak iline gelmişken kesinlikle cudi dağını görmeden, Hz. Nuh Türbesini ziyaret etmeden, Kasrik boğazını görmeden dönmeyin.

İSTANBUL->ŞIRNAK
OTOBÜS SEFERİ

23 saat

130 TL

İSTANBUL->ŞIRNAK
OTOBÜS SEFERİ

23 saat

130 TL

 

Güncel bilet fiyatları için www.biletkess.com ‘dan sefer sorgulama yaparak bulabilirsiniz. Online Kredi kartına biletini hızlıca alın.

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi