İstanbul - Batman Otobüs Seferi

11 Kasım 2015İSTANBUL BATMAN OTOBÜS SEFERİ

En ucuz otobüs bileti 100 TL' dir.

Ortalama seyahat süresi 23 saat' dir.

Ortalama seyahat mesafesi 1544 km' dir. 

İstanbul-Batman Otobüs Bileti

Batman, Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan bir şehrimizdir. Dicle aktığı topraklarda zengin tarihi geçmişi koruyan şehir ve antik kenti Hasankeyf köprüsü, yüzü aşkın mağaralarıyla, tarihsel yapılarıyla bir doğa harikasıdır. Petrol Batman şehri civarından yöreye akın olmuştur. Batman kısa süre içerisinde doğuda yaşayan kendi insanına ekonomik etkinin yanı sıra düşünce hayatına da tesir etmeye başlamıştır.Batman doğuda, doğu halkının talihinin değişebileceğinin sembolü olmuştur. Son yıllardaki Batman şehrine yapılan yatırımlar ve sanayi sektörünün gelişmesiyle şehir, hızlı bir değişimle gelişmiştir. Özellikle inşaat sektörünün gelişmesi Batman ilini büyük ölçekte geliştirmiştir.Sizde bu gizemli şehrimizi merak ediyorsanız 1 tane İstanbul-Batman otobüs bileti kadar yakın.

Batman İlinin Doğal Güzellikleri

Batman ilinin; petrol rafinerisi ve Hasankeyf kalesi ünlüdür.Batman parlak ipek işlemeli kumaşlar, dokumacılık, kanaviçe işlemeleri,farklı yün patikler, çeşit çeşit renklerde özel motifli yün  çoraplar şehirden alınabilecek hediyelik eşyalardır. Güneydoğuya özgü lezzetli yemeklerin çoğu Batman’da pişirilmektedir. Yiyecek kaynaklarını oluşturan et ve süt ürünleri ile hamur işlerinden oluşan yemeklerdir. Bol yağlı et yemekleri yanında, içli köfteler, kurutulmuş sumaklı dolmalar, bumbar, Şam börekler ve yaygın olan çiğ köfte ile birlikte yöreye özgü tandırlarda pişirilen tandır ekmeği, perde pilav, mercimek ve yayla çorbaları Batman il mutfağının yöresel başlıca yemekleri arasındadır.Eğer sizde bu yöresel yemekleri tatmak için  bu tarihi güzellikleri keşfetmek istiyorsanız en kısa zamanda İstanbul-Batman otobüs bileti alın.

Batman’a Kadar Gelip Hasankeyf Köprüsü Görmeden Gidilmez

İstanbul gibi büyük metropol şehirden bunaldıysan kısa bir tatil geçirip kafanı dağıtmak istiyorsanız sadece yapmanız gereken İstanbul-Batman otobüs bileti almaktır.Çünkü Batman’a kadar gelip Hasankeyf köprüsünü, tarihi eserleri, yöresel yemeklerini keşfetmelisiniz.Ancak Hasankeyf fethedildiği sırada bir köprüden bahsedilmektedir. Köprünün açıklıkları itibariyle ortaçağda yapılan taş köprülerin en büyüğüdür.Köprüyle ilgili araştırmalara bakıldığında köprünün en büyük kemerin ortası ahşaptandır. Düşman Batman iline saldırdığı zaman bu ahşap kısım kaldırılır, düşmanın şehre girişi engellenirdi. Bu özellik Hasankeyf köprüsünün ömrünü kısaltmış. Köprünün önemli özelliklerinden biri de orta ayakları üzerindeki on iki burcu simgelediği tahmin edilen figürlerdir.

İSTANBUL->BATMAN
OTOBÜS SEFERİ

23 saat

100 TL

İSTANBUL->BATMAN
OTOBÜS SEFERİ

23 saat

90 TL

İSTANBUL->BATMAN
OTOBÜS SEFERİ

23 saat

90 TL

BAYRAMPASA ->
İSTANBUL->BATMAN
OTOBÜS SEFERİ

21 saat

90 TL

İSTANBUL->BATMAN
OTOBÜS SEFERİ

23 saat

90 TL

İSTANBUL->BATMAN
OTOBÜS SEFERİ

23 saat

90 TL

İSTANBUL->BATMAN
OTOBÜS SEFERİ

23 saat

90 TL

 

Güncel bilet fiyatları için www.biletkess.com ‘dan sefer sorgulama yaparak bulabilirsiniz. Online Kredi kartına biletini hızlıca alın.

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi