Antalya - Bartın Otobüs Seferi

03 Kasım 2015ANTALYA BARTIN OTOBÜS SEFERİ

En ucuz otobüs bileti 80 TL' dir.

Ortalama seyahat süresi 12sa 15dk' dir.

Ortalama seyahat mesafesi 742 km' dir.

Antalya – Bartın otobüs bileti

Otobüs yolcu hakları

Ülkemizde yolcu taşımacılığının yüzde 90’ı karayolu ile yapılmaktadır. Yılda ortalama 300 milyon kişi otobüslerle yolculuk yapıyor. Bu şehirler arası yolculuklarda yolcuların bir çok hakları var. Halkımızın büyük çoğunluğu bu haklardan habersiz. Temel olarak taşımacı güvenliği sağlamak zorundadır. Bu taşımacının en önemli görevidir. Uzun yollarda ikinci şoförün bulundurulması, araçların bakımı ve temizliği güvenlik için önemlidir. Otobüs firmaları yetkili personel ve araçları taşımacılıkta kullanabilirler. Araçlara bu yetkiyi ulaştırma bakanlığı vermektedir. Bu yüzden de yetki belgeli terminallerden yolculuk yapmanız yararınıza olacaktır. Çünkü bu terminallerde bütün kontroller yapılaktadır. Herhangi bir yerden Antalya – Bartın otobüs bileti aldığınızda otobüse yoldan yada yetkisiz bir noktadan binilmemelidir. En azından otobüsün bu terminallerden kalktığından emin olunmalıdır. Aksi taktirde bakımı yapılmamış kaza riski olan bir araca binebilirsiniz.

Otobüs ferdi kaza sigortası

Antalya – Bartın otobüs bileti kişiye özel olmalı her yolcu için ayrı ayrı düzenlenmelidir. Biletlerde yolcu isimlerinin yazılmış olmasına dikkat edilmelidir. Her yolcu otobüs firması tarafından ferdi kaza sigortası tam adı ile “Zorunlu otobüs  koltuk ferdi kaza sigortası” yapılmaktadır. Bilet üzerinde ve kayıtlarda yolcu isminin geçmemesi ve olası kaza durumlarında yolcu hakları ve tazminat açısından bazı sorunlar çıkabilir. Bu konuda biletlerde isim yazmaması durumunda ilgili kişi uyarılması isim yazdırılmalıdır. Doğabilecek sorunlarda ulaştırma bakanlığı ve bölge müdürlüğüne şikayet edilmelidir.

Bilinmeyen yolcu hakları

En önemlilerinden birisi çocuk ve engellilere indirim yapılmak zorundadır. Antalya – Bartın otobüs bileti almak isteyen, 12 yaşından küçük çocuklar ve %60 engelli olduğunu belgeleyen herkese %30 indirim yapılır. Otobüs kalkış saatinden 24 saat önce biletin iadesi yapılıp parası geri alınabilir. Otobüs kalkış saatinden 12 saat önce iade etmeniz durumunda ise altı ay geçerli açık bilet alabilirsiniz. 12 saatten daha az zaman kala yapılacak müracaatlarda yolcunun herhangi bir hakkı bulunmamaktadır. Otobüs firmaları televizyon ve müzik yayını için kulaklık vermek zorundadır. Firma en fazla 30 kg olmak kaydıyla ücretsiz bagaj taşımak zorundadır. Daha yüksek bagajlar için firma ile görüşmek gerekir ki sonradan bir sürprizle karşılaşmayın. 

ANTALYA->BARTIN
OTOBÜS SEFERİ

12sa 15dk

80 TL

 

Güncel bilet fiyatları için www.biletkess.com ‘dan sefer sorgulama yaparak bulabilirsiniz. Online Kredi kartına biletini hızlıca alın.

 

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi