Ankara - Siirt Otobüs Seferi

21 Ekim 2015                                  Ankara Siirt Otobüs Bileti

ANKARA SİİRT OTOBÜS SEFERİ

En ucuz otobüs bileti 80TL' dir.

Ortalama seyahat süresi 18sa 30dk dir.

Ortalama seyahat mesafesi 1221 km' dir.

Ankara Siirt Otobüs Firmaları

Ankara ve Siirt illeri arasında yolcu transferi ülkemizde yoğun bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu nedenle bu iki il arasında bilet bulmak için erkenden bilet ayırtmak faydalı olmaktadır. Ülke nüfusunun önemli bir kısmı Ankara’da yaşamakta dolayısıyla hemen hemen tüm illere buradan seferler bulunmaktadır. Ankara’ya kıyasla Siirt daha az nüfusa sahip bir il olduğundan dolayı Siirt Ankara arası otobüs firmalarının sayısı pek fazla değildir. Otobüs firmalarının sayısı illerin nüfus yoğunluğuna bağlı olarak artıp azalabilmektedir. Ankara ve Siirt illeri arasında yolculuk yapacak insanların otobüs firmaları hakkında detaylı bilgi almaları internet üzerinden mümkün olmaktadır. Genel olarak her otobüs firmasına ait internet sitesi mevcuttur.

Ankara Siirt Otobüs Bileti Fiyatları

Genel olarak otobüs biletlerinin fiyatları iki şehir arasındaki mesafeye bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. En düşük mesafe yirmi beş liradan başlamakta ve doksan liraya kadar otobüs bileti fiyatları artmaktadır. Ankara ve Siirt arası uzaklık saat olarak yaklaşık on iki buçuk saate denk gelmektedir. Kilometre olarak bakıldığında ise Ankara Siirt arası ortalama bin yüz seksen bir kilometre olarak bilinmektedir. Görüldüğü üzere iki şehir arasında uzun mesafe bulunmakta ve buna bağlı olarak da otobüs bileti fiyatları belirlenmektedir. İki şehir arasındaki bilet fiyatları genellikle her firmada aşağı yukarı aynı olmaktadır. Dolayısıyla Ankara Siirt arası otobüs bileti fiyatları yaklaşık seksen Türk lirası civarında olduğu söylenmektedir.

Ankara Siirt Arası Otobüs

Ankara ve Siirt arası otobüs yolculuğu ortalama yarım gün sürmektedir. Dolayısıyla otobüs yolculuğunu seven insanlar için bu iki şehir arasındaki yolculuk oldukça keyifli olmaktadır. Ankara’dan Siirt’e giderken pek çok il üzerinden geçiş yapılmaktadır. Ankara Siirt arası otobüs güzergâhı genel olarak tüm firmalarda aynı olmaktadır. Ankara’dan Siirt’e yapılan yolculukta Konya, Aksaray, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman illerinden geçilmekte ve Diyarbakır’ın ardından Siirt’e varmak mümkün olmaktadır. İki şehir arasındaki otobüs güzergâhı bazen yol durumuna göre veya olağanüstü hallere göre nadir de olsa farklılık gösterebilmektedir. Ancak genel olarak tercih edilen güzergâh bu şekildedir.

ANKARA->SİİRT
OTOBÜS SEFERİ

18sa 30dk

 

80 TL

İSTANBUL ->
ANKARA->SİİRT
OTOBÜS SEFERİ

17 saat

 

100 TL

BALIKESİR ->
ANKARA->SİİRT
OTOBÜS SEFERİ

18sa 30dk

 

115 TL

ANKARA->SİİRT
OTOBÜS SEFERİ

14 saat

 

70 TL

 

Güncel bilet fiyatları için www.biletkess.com ‘dan sefer sorgulama yaparak bulabilirsiniz. Online Kredi kartına biletini hızlıca alın.

 

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi