Balıkesir Uludağ Turizm Otobüs Seferleri

15 Eylül 2015


Balıkesir Uludağ Turizm Bileti Al

BALIKESİR ULUDAĞ TURİZM FİRMASINI NEDEN TERCİH ETMELİYİZ

Türkiye'nin seçkin köklü otobüs firmalarından olan Balıkesir Uludağ Turizmin kurucusu 1932 doğumlu olan Fehmi Şengörenoğlu, farklı sektörlerde çalıştıktan sonra, edindiği bilgi ve deneyimleriyle 1958 yılında otobüs yazıhane işletmeciliğinde çalışmaya başlamıştır. Bunların hemen ardından ise 1961 yılında iki arkadaşıyla bir olup Aşan Turizm'i kurmuşlardır. Fehmi Şengörenoğlu bugünkü  başarısı için ilk adımları böylece atmış oldu.

Bu sektöre başladığı ilk yıllarında Balıkesir-Bandırma hattı üzerinde seferler düzenleyerek ve yine ilerleyen zamanlarda en ileri otobüs filosunu kurarak merkezi Balıkesir olarak belirlemiştir. Yapılan Bandırma seferlerinin yanında Bursa ve İzmir seferlerini başlatmıştır. Aynı süre zaafında Erdek seferi düzenli olarak faaliyet göstermiştir.

Fehmi Şengörenoğlu Turizm sektöründe tek çalışma kararını 1973 yılında almıştır ve aynı süre zaafında Uludağ Turizm İşletmesi adında şu anki günümüzde faaliyet gösteren firmayı kurmuştur. Modern ve yolcu odaklı olan bu firmanın vizyonu gereği, Fehmi Şengörenoğlu, daha çok sefer servisi ve daha kaliteli hizmet sınabilmek için kendi öz malı olan araç sayısını artırma fikrini yeni bir vizyon olarak amaçlama yolunda çalışmalar yapmıştır.

1970'li yıllarda lüks otobüs olan MERCEDES 0302 tip sıfır otobüs yanında, MERCEDES 352 tip üç adet yeni otobüs sipariş edilir. Bu yapılanlar doğrultusunda yeni çalışmalar yapılmış ve yürürlüğe sokulmuştur. Tüm bunlardan sonra ise ülkemizde turizm sektörü adına büyük ve verimli çalışmalar olmuştur. Uludağ Turizm de, önceden planlanan ve önceden oluşturulmuş olan vizyonuna uyum sağladığından, turizm sektörüne uygun adımlar hızlandırılmıştır. En yeni çalışmaları ve en yeni otobüsleriyle Balıkesir Uludağ Turizm kendini yenileyerek çalışmalarını hızlandırmıştır.

Çalışmalarını bu şekilde sürdüren Uludağ Turizm, ilk kez 1996 yılında kendini yenileme yoluna giderek en iyi adımı atmışlardır. Balıkesir Uludağ Turizm Ltd. Şti. adını alarak, bu ad altında modern ve ileri bir firma ve hem ulusal düzeyde kurumlaşma yolunda çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Balıkesir Uludağ Turizm ilk kes 1996 yılında başlayarak aynı zamanda ikinci bir kuşağa devrolunur. Balıkesir Uludağ Turizm firması başkanı olan Fehmi Şengörenoğlu koltuğu oğulları Özdemir Şengörenoğlu ve Özcan Şengörenoğluna bırakmıştır.

Balıkesir Uludağ Turizm İletişim


Adres : Yeni Şehirlerarası Otobüs Terminali, No: 114, Merkez, Balıkesir
Telefon : +90 (266) 246 60 50
Website : www.balikesiruludag.com.tr
Çağrı Merkezi : -

Balıkesir Uludağ Turizm Haber ve Kampanyaları


Yorumlar, Eleştiriler ve Şikayetler


Henüz yorum yapılmadı!

Yorumlar (0)


Sessiz Kalmayın!

Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu sen yap...