İstanbul Sabiha Gökçen havalimanından Ankara Esenboğa havalimanına uçak bileti

21 Ocak 2016İstanbul Sabiha Gökçen havalimanından Ankara Esenboğa havalimanına uçak bileti

İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı uluslararası bir limandır. Çünkü kapasitesi gerçekten de çok fazladır. İstanbul’un 2. Havalimanıdır. Uzun bir tarihinden söz etmek fazlası ile mümkün olsa da temelleri 1998 senesin de atılmıştır. 2001senesin de ise havalimanının temeli bitip faaliyete geçmiştir. Uluslararası olan bu havalimanının 25 milyon yolcu kapasitesi bulunmaktadır. Yurtiçi ve de yurtdışı binası tek bir yer de bulunmaktadır. 4.718 araçlık hem binek hem de otobüs kapasiteli 4 katlı bir otogarı bulunmaktadır. 112 adet Check—in kontuarı, 24 adet check—out kontuarı vardır. Ayrıca bir VİP binası da yer almaktadır.8 adet büyük gövdeli (ICAO Kod E)ve ya 16 adet orta gövdeli (ICAO kod C) eş zamanlı uçak park etme alanı bulunmaktadır. 5 bin m 2 yiyecek ve içecek alanları bulunmaktadır ve ün yapmış mazağalar da burada yerini almaktadır. 4,500 m 2 de duty free alanın da uluslararası düzey de bulunmaktadır ve bunun gibi birçok özelliği de ön plan da çıkmaktadır. Bunlardan sonra da birçok eklemeler yapılmıştır. Güvenlik ve itfaiye de her türlü önleme karşı gelişmiştir. Yazdığımız da çok uzun sürecek olan uçak şirketleri yer almaktadır. Bunun için diğer kısımdaki İstanbul Sabiha gökçen  makalesinden direk bunlara ulaşabilirsiniz.

 

Muhteşem denilen İstanbul da yine sitemiz içerisin de çok fazla geçmektedir. Sizlere her bir yenilikleri sunduğumuz için bu İlin de her yerini yazdık ve terleyerek sunduk. Dilerseniz bunu da bulabilirsiniz. Aynı zaman da hiç bilmediğiniz bilgilere de rastlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Ankara Esenboğa havalimanı ise: 1995 senesin de Çubuk ilçesin de kurulmuştur. Bu ilçede ilk başlangıçları atılmıştır. En önemlisi de 5—10 milyon yolcu kapasitesi ile en iyi havalimanı seçilmiştir. Biliyoruz ki diğer 25 milyonluk ve diğer 10 milyon üstü havalimanları vardır ama o ilk açıldığından sonra gelen yolcu kapasitesinden bahsedilmektedir. Günümüze kadar da birçok süreçten geçmiştir. İç ve dış terminal binası da İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı gibi bir arada bulunmaktadır. Bu limanın mimarları ise: 1. Ercan Çoban, 2. Ahmet Yertutan, 3. Suzan Esirgen, 4. Süleyman Bayrak inşaatın da yer almıştır. Kargo Terminali de bulunmaktadır. Şehre ve ilçelere de limandan ulaşımı mümkündür.

 

Ankara, büyük şehirlerarasındadır. Hatta Türkiye’nin en kalabalık ikinci şehridir. Nüfusu 2014 de 5.150.072’dir. Başkentimiz olduğu kadar da birçok yere yakınlık göstermektedir. Etrafında birçok İl bulunmaktadır ve bunlar da Türkiye de önemli bir rol oynamaktadır. Gezilecek birçok yeri vardır ve Ressamından Gazisinni çıktığı, eskilerini bile bulunduğu şehirdir. Atatürk’ün de harikalar yarattığı İldir.

 

İstanbul Sabiha Gökçen havalimanından Ankara Esenboğa havalimanına uçak bileti satın alabilmeniz için sitemiz size çok fazla uygudur ve mobil uygulama ile % 10 gibi indirimlerden yararlanabilirsiniz. Böylelikle arzu ettiğiniz günler artık sizlere gelir ve tatillerinizi ya da uçuşlarınızı ertelemenize gerek yoktur. Ankara uçak bileti ya da İstanbul uçak biletleri dediğiniz de artık karşınıza birbirinden güzel seçenekler çıkacağını da göreceksiniz. 

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi