Güneydoğu Anadolu bölgesi uçak şirketleri

03 Ocak 2016Güneydoğu Anadolu bölgesi uçak şirketleri

Biletkess.com olaraktan da bu bölgeye de değinmeden geçemedik. Çünkü Türkiye’nin her bir köşesi de önemlidir. Doğu ve kuzey de Doğu Anadolu bölgesi, Batısın da Akdeniz bölgesi, Güneyin de Suriye bölgesi ve kısa bir bölümünün de baktığı Irak bölgesi yer almaktadır. Güneydoğu Anadolu bölgesi, Türkiye bölgeleri arasın da yer alan en düz alanlardan bir tanesidir. Hatta bu düzlükler Arap yarım adasından Güneyin de yer alan Hint Okyanusu’na kadar gitmektedir. Bu bölge de ise baharat ve de et adı altın da zengin bir mutfak kültürü bulunmaktadır. Arazi yapısı da birçok ürüne oldukça elverişlidir. Toros dağlarının sıralandığı bir yer olaraktan da belirtmek gerekmektedir. 9 tane İl bulunmaktadır. Bunlar ile ilgili her türlü bilgiliyi de biletkess.com adresinden kolayca bulma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu uçak şirketleri makalemizde bölgeleri daha kapsamlı bir şekilde tanıtmaktayız ve otobüs bileti bölgeleri hakkın da bilgilendirme yaparken bu kadar detaya takılmadan sizlere sunacağız. Bu yüzden bu tür makalelerimizi her zaman rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. Ekonomi bakımından bu ile bakacak olursak GAP projesi ve etrafın da 17 ilin bir etkisi yer almaktadır. Şimdi sırası ile illere bakalım.

1.Gaziantep:

Eski adı Antep’tir. Gaziantep deyince akla gelecekler konusun da: 1. Yemekler, 2. Baharatlar, 3. Konukseverlik, 4. Sıcaklık ve yeri geldiğin de soğukluk, 5. Çok sayı da gezilecek alanı ve doğal bitki örtüsü günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. 6. Yeraltı kaynakları ile ön plana çıkmıştır. Coğrafya açısından da bakacak olur isek birçok yere yakınlık sağlamaktadır. Bir tane de Gaziantep havalimanı bulunmaktadır ve de içerisin de hizmet veren uçak şirketleri de: 1. Anadolu jet, 2. Onur air, 3. Pegasus hava yolları, 4. Sun Express, 5. Türk hava yolları, 6. XL Airways, 7. Atlas jet firmaları da bu bölge de hizmet vermektedir. Gaziantep havalimanı aynı zaman da dış hatlar uçuşları da gerçekleştirmektedir. Böylelikle en kaliteli yerlere bile tatil süreçleriniz de rahatlıkla gidebilirsiniz.

2.Diyarbakır:

Güneydoğu Anadolu bölgesinin önemli İllerinden bir tanesidir. Diyarbakır’da da havalimanı önemlidir. Çünkü Güneyin uç kısımlarında yer aldığı için ulaşım da Batı bölgelerine ve İllerine giderken önem sarf etmektedir. Hem sivil hem de askeri amaçlı kullanımından da söz etmek mümkündür. Şehre uzaklığı yaklaşık olarak 6 km’dir. 1952 yılından beri hizmet göstermektedir ve günümüze kadar birkaç değişiklik göstermiştir. En önemlisi de Diyarbakır, 9000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Kent merkezi böyle bilinmektedir. Tarih öncesinden cumhuriyet dönemine ve sonrasına bile çeşitli tarihçelerini de biletkess.com adresin de rahatlıkla görebilirsiniz. Sizler için baştan aşağıya her şeyi yazdık ve tamamen objektif bir bakış açısı ile sunduk. Bugüne kadar da çeşitli diğer diller, Ermenice, Arapça, Kürtçe, Türkçe ve son olaraktan da Türkçe ana dil olarak kalmıştır.

3.Şanlıurfa:

Balıklı gölü ile aklımızdan çıkmayan İller arasındadır. Şanlıurfa’da, Şanlıurfa GAP Havalimanı bulunmaktadır. Burada hizmet veren şirketleri: 1. Türk hava yoları, 2. Anadolu jet, 3. Onur air, 4. Pegasus hava yolları hizmet vermektedir. Yapımı yaklaşık 10 yıl da tamamlanmıştır. Şanlıurfa iline kısaca değinecek olur isek 13 ilçesi bulunmaktadır. 63 plaka kodudur. Balıklı göl bulunmaktadır ve bundan dolayı da çok fazla turist çekmektedir.

4.Batman:

Batman havalimanın da 1. Türk hava yolları, 2. Anadolu jet, 3. Pegasus hava yolları uçak firmaları hizmet vermektedir. Sadece iç hatlar olarak hizmet vardır. Ankara ve İstanbul’a günlük seferler düzenlenmektedir. 2007 senesinden 2011 senesinin istatistiklerine göre sürekli bir ilerleyiş söz konusu olmuştur. Yolcu istatistiklerinin ilerleyişinden belirli proje ve planlar da Batman ile ilgili artmaktadır.

5.Adıyaman:

Adıyaman havalimanın da 1. Türk hava yolları, 2. Anadolu jet, 3. Bora jet hizmet vermektedir ve de bunun süreklilik olmasından günü birlik seferleri bulmak mümkündür. Özellikle de İstanbul ve Ankara için bu geçerlidir. Bu İle de nüfus incelemesi yapılması gerekirse 1965 tarihinden 2014 tarihine kadar sürekli bir artış söz konusu olmuştur ve de hep bir gelişmelere yer verilmiştir. Bundan dolayı da bazı yatırımlar Adıyaman da temeli atıldığını söylemek fazlası ile mümkündür. Adıyaman sucuğu ve kuru ürünleri ile günümüz de ön plana çıkarak Türkiye’ye dağıtımını yapmaktadır. Sektörde de Afyon sucukları yer almaktadır.

6.Siirt

Siirt ilin de 1. Türk hava yolları, 2. Anadolu jet, 3. Bora jet şirketleri hizmet vermektedir. Siirt pek fazla gelişmemiş ancak yine de havalimanı olan İllerden bir tanesidir. Bazı yerlere de yakınlığı bulunmaktadır ve bazı yerlere de çok uzaklığı bulunmaktadır. Bunun için de havalimanı vardır.

7.Mardin:

Mardin havalimanı içerisin de yer alan ve hizmet veren uçak şirketleri: 1. Anadolu jet, 2. İzair, 3. Pegasus hava yolları, 4. Türk hava yollarıdır. Burası Güneydoğunun her İline yakın bir adres demekte çok doğru olmaktadır. Çünkü ne var ise çevresinde büyülenmiştir. Beton yüzeyli bir pistte sahip demekte mümkündür. Suriye ile sınır komşusu konumun da bulunmaktadır. 2012 yılın da büyük belediye olma konumunu hak kazanmıştır. Geleneksel ekonomisi de çiftçilik, hayvancılık, ticarete dayalı olaraktan gelişmektedir.

8.Şırnak:

Şırnak İlin de, Şırnak Şerafettin Elçi havalimanı yer alıyor. Hem yurt içi hem de sivil havacılıkta kullanımı sağlanmaktadır. Şırnak aynı zaman da tarihsel olarak eski bir geçmişe sahiptir. Şırnak aslın da yazlık ve yaylak olarak Nuh ve oğulları tarafından tercih edilen bir yermiş. Cizre’yi her zaman biliriz ve burada terör olayları diğer bölgelere göre daha fazla olduğu da şüphesiz gerçektir. Bundan ötürü de yatırım konusun da geri plan da kaldığını da söylemek mümkündür.

Havalimanı olmayan Güneydoğu Anadolu illeri: Kilis’tir ve bir gerçek daha vardır. Diğer bölgelere orana göre havalimanı karşılaştırması yapacak olur isek Güneydoğu Anadolu bölgesin de sadece Kilis İlin de havalimanı yoktur. Diğerlerinin tümünü de vardır. Diğer bölgeler ise yarı yarıya ya da en az 3 tane olmayan ile karşılaşmak mümkündür. Geri kalmış yerler olsalar da ulaşımdan dolayı bulunmaktadır.

 

Biletkess.com adresini tercih ettiğiniz için hepinize ayrı, ayrı teşekkür ederiz. Her zaman her türlü makalemize web sitemizden anın da ulaşabileceğinizi de unutmamanızı özenle hatırlatmak isteriz.

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi


İlgili Firma Bulunmuyor.