Güneydoğu Anadolu bölgesi otobüs şirketleri

29 Aralık 2015Güneydoğu Anadolu bölgesi otobüs şirketleri

Güneydoğu Anadolu bölgesi önemli bir güzergahı oluşturmaktadır. Çünkü iki yeri birbirine bağlaması ve de ticaretin akışını bir arada tutması gerçekten de önemlidir. Bu yüzden bu bölge üzerinden her zaman gidilmektedir. Tatil anlamında da birçok yere ziyaret edildiği ve de göç aldığından ötürü tercih edilen alanlar arasında şüphesiz ki Güneydoğu Anadolu bölgesi yer almaktadır. 9 İli bulunmaktadır. Güneydoğu Anadolu bölgesin de tarım ve de hayvancılık adı altın da buğday, pamuk, keten, susam, nohut, süt, zeytin, peynir, incir, kırmızı mercimek gibi ürünler ile de ön plan da gelmektedir. Diğer makalelerimiz de zaten yeterince bu bölgeden bahsettik ve kısaca burada da bahsettik. Şimdi ise iller de yer alan otobüs şirketlerine bakalım.

1.Gaziantep

Gaziantep şehirlerarası terminalin de 1. Yeni Diyarbakır Seyahat, 2. Yeni as Bafra Turizm, 3. Varan, 4. Van Erciş İtimat, 5. Van Erciş Sema, 6. Van Gölü Turizm, 7. Turay Turizm, 8. Topçam Turizm, 9. Tokat seyahat, 10. Şanlıurfa Astor Turizm, 11. Şanlıurfa Cesur, 12. Tatlıses Turizm, 13. Süha Turizm, 14. Star Diyarbakır, 15. Star Batman, 16. Özlem Diyarbakır Seyahat, 17. Siirt Baykan Jet Turizm, 18. Siirt Petrol, 19. Özlem Cizre Nuh, 20. Özlem Bingöl Seyahat, 21. Özkaymak Turizm, 22. Öz Diyarbakır Seyahat, 23. Öz Elbistan Seyahat, 24. Öz Erciş Seyahat, 25. Osmaniye VİP Nuh Tur, 26. Mis Amasya Tur, 27. Midyat Seyyidoğlu, 28. Malatya Beydağı Turizm, 29. Mersin Villa Seyahat, 30. Malatya Beydağı Turizm, 31. Kernek Turizm, 32. Lider Siirt Seyahat, 33. Lüks batman seyahat, 34. Kamil koç, 35. İpek Turizm, 36. Isparta Petrol Turizm, 37. Has Bingöl Turizm, 38. Hatay jet Turizm, 39. Iğdırlı Turizm, 40. Esadaş Turizm, 41. Elazığ Hazar Turizm, 42. Devran Turizm, 43. Aydoğan Turizm, 44. Best Van Turizm, 45. Bitlis Taç, 46. Anadolu Tufanbeyli Turizm, 47. Aksu Turizm, 48. Adıyaman Gülaras Turizm firmaları hizmet vermektedir. Gaziantep yerel firmaları ise: Ben Turizm başta olmak üzere sırası ile Çayırağası, Gaziantep Nobel Turizm, Seç Turizm ve Fındıklı Turizm hizmet vermektedir. Bildiğiniz üzere bu il de baharatlar, kebaplar ve et yemekleri üzerine bir yoğunluk vardır. Genelde de Güneydoğu deyince akla ilk olarak böyle gelmektedir. Bunun için daima tercih edilen ve de sevilen yerlerden bir tanesidir. Özellikle de misafirperverlik son derece önemlidir. 2014 sayımına göre de 1.889.466 nüfusu vardır.

2.Diyarbakır:

9000 yıllık bir geçmişi vardır. Terminalinde hizmet veren otobüs şirketleri ise: 1. Adıyaman Gülaras Turizm, 2. Bitlis Taç, 3. Has Bingöl Turizm, 4. Lider Turizm, 5. Metro Turizm, 6. Özlem Bingöl Seyahat, 7. Van Erciş Sema, 8. Adıyaman Ünal Turizm, 9. Elazığ Hazar Turizm, 10. Iğdırlı Turizm, 11. Lüks batman seyahat, 12. Öz Elbistan Seyahat, 13. Özlem Cizre Nuh, 14. Tokat Seyahat, 15. Van gölü Turizm, 16. Best van Turizm, 17. Esadaş Turizm, 18. Lider Siirt Seyahat, 19. Mardin seyahat, 20. Öz Erciş seyahat, 21. Siirt petrol, 22. Van Erciş İtimat, 23. Vanyolu Seyahat firmaları yer almaktadır. Sürekli olarak bir akış söz konusu olduğu için bir yerden bir yere gitmek çok kolaydır. Sitemiz üzerinden 24 saatte de online otobüs bileti alabilirsiniz. Her zaman güvenilir bir adres olduğunu da unutmamak gerekmektedir.

3.Şanlıurfa:

Eski adıyla Urfa da denilebilir. Çünkü halk arasın da bu tabir kullanılırken birden bire şan gelmesi ile Şanlıurfa adını almıştır. 13 ilçesi vardır. En kalabalık dokuzuncu İldir. Nüfusu da 1.845.667’dir. Cilalı taş devrinden bile kalıntılar bulunan eski bir yerleşkedir. Terminalin de hizmet veren şirketler ise: 1. Adıyaman Gülaras Turizm, 2. Best Van Turizm, 3. Isparta Petrol Turizm, 4. Kamil koç, 5. Mardin Seyahat, 6. Midyat Seyyidoğlu, 7. Öz Erciş Seyahat, 8. Siirt Petrol, 9. Süha Turizm, 10. Turay Turizm, 11. Van Gölü Turizm, 12. Yeni Diyarbakır Seyahat, 13. Adıyaman Ünal Turizm, 14. Bitlis Taç, 15. Has Bingöl Turizm, 16. İpek Turizm, 17. Lider Siirt Seyahat, 18. Mersin Villa Seyahat, 19. Mis Amasya Tur, 20. Özlem Cizre Nuh, 21. Star Batman, 22. Tokat Seyahat, 23. Van Erciş İtimat, 24. Vanyolu seyahat, 25. Aydoğan Turizm, 26. Devran Turizm, 27. Iğdırlı Turizm, 28. Kahta Petrol, 29. Lüks Batman Seyahat, 30. Metro Turizm, 31. Öz Diyarbakır Seyahat, 32. Özlem Diyarbakır Seyahat, 33. Star Diyarbakır, 34. Topçam Turizm, 35. Van Erciş Sema, 36. Yeni as Bafra Turizm hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra da Öz Urfa İtimat, Şanlıurfa Cesur, Şanlıurfa Seyahat, Tatlıses Turizm yerel firmaları da hizmet vermektedir. Gelişmiş olan Şanlıurfa da her geçen gün daha farklı yatırımlar yapılmaktadır ve de otobüs sayısını belli oranlarda daha da fazla arttırmaktadır. I. Dünya savaşına kadar Osmanlıların elinde durmaktaydı ve sonrasın da 1919 senesin de İngilizlerin, ardından Fransızlar tarafından işgal edilmiştir. 1920 yılının 11 Nisan günü düşman işgalinden kurtarılmıştır.

4.Batman:

Sanayi, petrol, inşaat sektörünün ön plan da tutan illerden bir tanesidir. Diğer bilgileri Batman makalesin de rahatlıkla bulabilirsiniz. Terminalin de yer alan otobüs şirketleri: 1. Öz Batmanlılar, 2. Can Batmanlılar, 3. Has Batman Seyahat, 4. Lüks batman seyahat, 5. Batman Yıldızlar Turizm, 6. Star Batman Turizm, 8. Barış Batman Seyahat olmak üzere 8 tane yerel firması bulunmaktadır. 1. Siirt Petrol, 2. Has Diyarbakır Seyahat, 3. Star Diyarbakır Seyahat daha da fazla kurumsal düzey de olan firmalar Batman da işleyişini sürdürmektedir.

5.Adıyaman:

Atatürk barajının bir kısmı Adıyaman sınırları içerisin de yer almaktadır. Ayrıca Kommagene krallığına ait birçok kalıntılar ve de Nemrut dağına da yer vermektedir. Adıyaman ilin de bulunan otobüs firmaları ise şöyledir: 1. Adıyaman Ünal Turizm, 2. Gülaras, 3. Kahta, 4. Haşemi, 5. Adıyaman mutlu seyahat, 6. Has Bingöl seyahat, 7. Yeni Adıyaman Turizm firmaları hakimiyetini sürdürmektedir.

6.Siirt:

Siirt’te hizmet veren otobüs firmaları: Yerel otobüs firmaları: 1. Lider Siirt seyahat, 2. Siirt Baykan Jet Turizm, 3. Siirt Petrol ve diğer illerin merkezli olan firmalar ise: 1. Best Van Turizm, 2. Van Gölü Turizm, 3. Metro Turizm, 4. Star Diyarbakır firmaları hakimiyetini sürdürmektedir. Siirt’te muhteşem doğal manzaralı gezilecek yerler bulunmaktadır ve de bunların hepsini inceleyebilmek için web sitemize rahatlıkla giriş yapabilir ve de makalesini okuyabilirsiniz.

7.Mardin:

26. kalabalık şehirdir. 2013 nüfus sayımına göre 779.738 nüfusa sahiptir. Dicle tarafın da yer almaktadır. Mimari, tarihi, etnografik, arkeolojik, görsel, sanatsal ve doğal alanların da gerçekten de ön plan da incelemek fazlası ile mümkündür. Çünkü Mardin gerçekten de özelliklerini ön plana bırakmış bir şehirdir. Bu nedenle doğal alanlarını gezmeniz özenle tavsiye olmaktadır. Mardin otobüs şirketleri: 1. Adıyaman Gülaras Turizm, 2. Van Gölü Turizm, 3. Mersin Villa seyahat, 4. Özlem Bingöl seyahat, 5. Metro Turizm, 6. Özlem Cizre Nuh firmaları Mardin da hizmet vermektedir. Yerel firmalar ise: 1. Lüks Villa seyahati Mar—Tur Turizm, 2. Mardin Dilmenler seyahat, 3. Mardin seyahat, 4. Marsoy Turizm, 5. Midyat Seyyidoğlu, 6. Yeni Midyat seyahat yerel merkezli firmalar arasın da yer almaktadır.

8. Kilis:

Kilis, Akdeniz ve de Güneydoğu bölgeleri arasın da geçiş yapmaktadır. Suriye sınırına da 10 km. mesafe de bulunmaktadır. Kilis terminalin de yer alan otobüs firmaları: 1. Metro Turizm, 2. Çayırağası, 3. Lüks Adana firmaları bulunmaktadır.

8.Şırnak:

Bu İl terör ve de farklı nedenlerden dolayı fazla gelişmemiştir. Yatırım da çok fazla yapılmamıştır. Şırnak otobüs firmaları: 1. Asya Tur, 2. Lüks Habur Turizm, 3. Mardin Express, 4. Mardin seyahat, 5. Marson Turizm, 6. Metro Turizm, 7. Öz Habur Tur, 8. Özlem Bingöl seyahat, 9. Özlem Cizre seyahat firmaları hizmet vermektedir.

 

Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz ve de her zaman hizmet vermekte olduğumuzu bilebilirsiniz. Sitemizin 7/24 açık olduğunu da bilebilirsiniz. Her zaman ve her yer de olmaya özen göstermekteyiz. Çünkü bizler biletkess.com ailesi olarak sizlerin sorunlarına cevap olarak doğduk ve hizmet açlığını da gidermek için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız. 

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi


İlgili Firma Bulunmuyor.