Doğu Anadolu bölgesi uçak şirketleri

10 Ocak 2016Doğu Anadolu bölgesi uçak şirketleri

Doğu Anadolu bölgemiz herkesin de bildiği gibi yemekleri ile ön plana çıkmış bir bölgedir. 1941 yılın da Doğu Anadolu bölgesi ismini almıştır. Hayvancılık ve de tarım ön plandadır. Batıya da sürekli göç veren ve bazı zamanlarda da göç alan bölgelerden bir yerdir. 14 tane ili bulunmaktadır. 2000 yılındaki nüfus sayımına göre 6 milyon 147 bin kişi civarın da nüfusu vardır. Sanayi de hiç yoktur dememiz mümkün değildir. Çünkü Doğu Anadolu bölgesini kapsayan bir hat bulunmaktadır. Birçok yeri de değerlidir ve 14 tane ili de biletkess.com adresin de ayrıca makalelerimize alarak sizler için derledik. İstediğiniz zaman web sitemizden ziyaret ederek bakabilirsiniz. Doğu Anadolu bölgesinin şimdide de illerinin havalimanlarını ve kısaca bilgilendirmelerini yapacağız. Hangi ilin var ise sizler ile paylaşacağız.

 

1.Ağrı:

İsmini Ağrı dağından almıştır. Orta Asta imparatorluklarından beri ilerlemektedir.  Ağrı havalimanın da, Anadolu jet ve Türk hava yolları uçak şirketleri hizmet vermektedir. Bununla birlikte konumunun dağlık alan olmasına karşın hizmetini uzun yıllardır vermektedir.

 

 

2.Bingöl:

Bingöl havalimanın da sadece Türk hava yolları, uçak firması hizmet vermektedir. 8 İlçesi, 5 beldesi ve 305 köyü vardır.

 

 

3.Elazığ:

Elazığ havalimanın da hizmet veren uçak şirketleri ise: 1. Türk havayolları, 2. Anadolu jet, 3. Pegasus, 4. Onur air, 5. Sun Express şirketidir ve birçok konu da neredeyse Türkiye’nin her yerine gitmektedirler. Böylelikle Doğu hizmetleri durmaksızın havalimanın da devam etmektedir. 11 ilçesi, 15 beldesi ve 546 köyü bulunmaktadır. Demir yolu ulaşımı da bulunmaktadır.

 

 

4.Erzincan:

Erzincan havalimanın da ise: 1. Sun Express, 2. Türk hava yolları, 3. Anadolu jet, 4. Pegasus hava yolları, 5. Onur Air firmaları hizmet vermektedir. Havalimanı içerisin de ne istiyorsanız rahatlıkla bulma imkanına sahipsiniz. Sürekli hizmet halin de olan Erzincan da her yere ulaşım da uçak şirketlerini servisleri tarafından rahatlıkla sağlanmaktadır. İstediğinize anın da ulaşabilmek işte bu kadar kolaydır. Erzincan makalesi için de diğer makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

 

 

5.Erzurum:

Doğu bölgesin de önemli iller arasın da yer almaktadır. Çünkü kış Turizmi bu bölge de oldukça sık yaygındır. Ayrıca tarihin ilk yerlerinden de biridir. Türk silahlı kuvvetleri 9. Kolordu komutanlığı, Erzurum da bulunmaktadır.  Erzurum havalimanın da hizmet veren uçak şirketleri: 1. Sun Express, 2. Türk hava yolları, 3. Anadolu jet hizmet veriyor.

 

6.Iğdır:

Iğdır havalimanı eskiden hizmet veriyordu ancak 2001 yılın da çalışmaları durdurulmuştu ve 2010 yılın da tekrardan temeli atılarak 2012 senesin de hizmete açılmıştır. Pisttin yapımı yeni olduğundan ötürü modern kullanımı bulunmaktadır.

 

7.Kars:

Sadece Türkiye içerisin de hizmet veren iç hatlardan oluşan bir politikası vardır. Kars havalimanın da 1. Sun Express, 2. Türk havayolları, 3. Anadolu jet hizmet vermektedir. Bununla ilgili her soru için diğer makalelerimizi de rahatlıkla inceleyebilirsiniz.  2007’den de 2011 yılına kadar hep artış olarak ilerleyiş göstermiştir. Süreklilik kavramını da asla atlamamaktadır.

 

8.Malatya:

Malatya havalimanın da 1. Atlas global, 2. Germania Airlines, 3. Onur Air, 4. Pegasus, 5. Sun Express, 6. Türk hava yolları, 7. Anadolu jet ve sekizinci firma da XL Airways’tır. Bu şirketler havalimanın da sürekli hem yurt içi hem de yurt dışı hizmetlerini sürdürmektedir. Yolcu istatistiklerine göre de günden güne bu sayı artmaktadır. Malatya kayısısı ile ün almış bir şehirdir. 769.544 nüfusu vardır. Malatya 2 cumhurbaşkanı adayı da çıkartmış tek ildir. Birçok medeniyet burada yer almıştır. Doğu bölgesinin önemli illeri arasın da yer almaktadır. Özellikle de bilmeniz gereken bilgilere göre de Malatya 5 Milyon yıl önce denizdi.

 

9.Muş:

Muş havalimanın da sadece Türk hava yolları şirketi ve Anadolu jet firması hizmet vermektedir. Yalnızca iç hatlar olarak gidişat politikası vardır. Çok geniş ve yükseklik bölge de yer almaktadır.

 

10.Van:

Van Ferit havalimanın da hizmet veren uçak şirketleri: 1. Pegasus hava yolları, 2. Sun Express, 3. Türk hava yolları, 4. Anadolu jet olarak hizmet vermektedir. Yeni pisttin yüzeyi asfalttan oluşmaktadır ve de son derece kullanışlı olmaktadır. Bizler biletkess.com olarak sizlere yeterince bilgi verdiğimizi düşünüyoruz ve de bunları yeterli bulmadıysanız web sitemizi incelemeye de devam edebilirsiniz. Çünkü her türlü içerik burada yer almaktadır.

 

 

Diğer bölge de havalimanı olmayan iller: 1. Ardahan, 2. Bitlis, 3. Tunceli, 4. Hakkari illerin de havalimanı bulunmamaktadır. Bunlar için en yakın yerleri biletkess.com adresimiz sizlere sunacağından emin olabilirsiniz. Çalışmalarımıza çok sıkı bir şekil de devam etmekteyiz ve de özenle bunları yapmayı sağlamaktayız. Aklınıza gelen her şey için bizi telefonla arayabilir ya da mail atabilirsiniz.

 

Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

 

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi

 


İlgili Firma Bulunmuyor.