Ankara Esenboğa havalimanından Adana Şakirpaşa havalimanına uçak bileti

24 Ocak 2016Ankara Esenboğa havalimanından Adana Şakirpaşa havalimanına uçak bileti

Ankara Esenboğa havalimanı, tarihi oldukça ilk havalimanlarının arasın da yer almaktadır. Bundan ötürü geçmişten bugüne kadar farklı yapılara ve tadilatlara bürünmüştür. Bundan ötürü de günümüze kadar büyüyerek gelmiştir. Şimdi ise oldukça önemli bir konumdadır ki çünkü Ankara Türkiye’nin başkentidir. Tabi bir de her yere yakın olması insanlara aktarmalı uçuş yapacak kişilerin tercih etmesini sağlamaktadır. Türkiye de ve de Dünya çağın da önemli bir havalimanı olduğundan da tercih edilme sebebi bulunmaktadır. Liman 1995 senesin de kurulmuştur. 1900’ların başın da ise Güvercinlikte başlanmıştır. Havalimanını birden bire geliştiren ve temellerinin hızlı büyümesini sağlayan etmenlerden bir tanesi de Cumhuriyetin kurulmasıdır. Ardından Ankara’nın başkent olması yukarıda da söylediğimiz gibi büyük önem oynamıştır. Bir zaman ilkten askeri amaçlı kullanılmıştır ve ardından yine Sivil kullanımı söz konusu olduktan sonra askeri kullanım amacı da devam etmiştir. Ardından askeri havaalanı ayrılmış ve günümüzde ise Sivil havacılığın modern ve öncülerinden sayılmaktadır.

Ankara parmakla gösterilecek kadar önemli bir şehir halini almıştır. Nüfusu 5.150.072 kişi ile Türkiye de ikinci kalabalık İldir. Bilinen tarihi en az on bin yıl öncesinde bulunan Eski taş devrine ulaşmaktadır. 1. Hititliler, 2. Frigyalılar, 3. Lidyalılar, 4. Persler, 5. Galatlar, 6. Romalılar, 7. Bizanslar, 8. Selçuklular, 9. Osmanlılar, 10. Türkiye Cumhuriyeti olaraktan bir geçmişi bulunmaktadır. Ankara da Atatürk’e ait birçok önemli eşya ve yer bulunmaktadır. Bunun için incelemek için bire bir yerlerdendir. Savaşlardan kalan kalıntılar da İl de yer almaktadır.

 

Adana Şakirpaşa havalimanı ise: Havaalanı 1937 senesin de faaliyete açılmıştır. 1956 senesinde de Uluslararası bir taşımacılığa açılmıştır. 1993 senesinin 30 Ekim günü de iç hatlar dış hatlar olmak üzere 7/24 duraksama yapmadan hizmet vermeye başlamıştır. Kargo taşımacılığı da her saat işlem yapmaya başlamıştır. 1995 senesinin 29 Kasım günü de diğer limanları gibi de statüsünü kazanmıştır. Apronları, Pistleri yenidir ve Taksirutlarları da bulunmaktadır. Liman deniz seviyesinden 19.7 metre yüksekte bulunmaktadır. Şehre uzaklığı da çok kısadır.

Adana’dan kısaca bahsetmek gerekirse de en kalabalık altıncı şehri demek mümkündür. Nüfusu ise 2.165.595’dir. 15 ilçesi bulunmaktadır. Mimari alanları çok değerlidir ve camileri, parkları, bahçeleri, Adana şehir merkezi, otelleri, müzeleri, tarihi yerleri, yaylaları, kültürü, insanı, Altın koza film festivali, Sabancı Uluslararası Tiyatro festivali, Uluslararası Hava oyunları festivali, Uluslararası Engelli Gençlik festivali anlamın da ön plan da bulunmaktadır ve daha birçok alanda bahsetmek mümkündür. Diğerlerine de web sitemiz üzerinden direk bakabilirsiniz.

 

Ankara Esenboğa havalimanından Adana Şakirpaşa havalimanına uçak bileti alabilmeniz için tam adreste olduğunuzu hiçbir zaman unutmayınız ve mobil uygulamamız ile indirimlerden yararlanacağınızı bilebilirsiniz. Ankara ile Adana arası 490 km’dir ve 7 saat sürmektedir. Bu 7 saat otobüs ile baz alınmıştır. Bizler her şeyi ele alarak sizlere sunum yapmaktayız. Ayrıca tüm hususları da Ana sayfamız da bulundurmaktayız. Mesela Ana sayfamız da kampanyalar bölümünden en uygun olanları seçebilirsiniz.

www.biletkess.com Online Otobüs ve Uçak Satış Merkezi


İlgili Firma Bulunmuyor.